sobota, 15 luty 2020 11:11

Pożyczka na zielone cele

Napisał
Pożyczka na zielone cele fot. Pekao SA

Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań dzisiejszego świata. Stale rośnie zatem wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne i pomagają je chronić. Na drodze do zielonej energetyki Bank Pekao proponuje pożyczkę na cele ekologiczne.

Akcja „Zadbaj o dobry klimat” to nowa oferta „Pożyczki Ekspresowej na cele ekologiczne” na preferencyjnych warunkach – z RRSO 8,3 proc. i prowizją 0 proc. W 2009 r. udział Polski w europejskim OZE wynosił zaledwie 0,59 proc. W ciągu kolejnych 10 lat nastąpił jednak ogromny postęp, a moc działających instalacji zwiększyła się 3,5‑krotnie, z 1,75 do 8,23 GW. Przełożyło się to na obecny udział na poziomie 1,53 proc., a widok dachów pokrytych kolektorami słonecznymi lub panelami fotowoltaicznymi na stałe wpisał się w polski krajobraz. Polacy powoli przyzwyczajają się również do elektrycznych i hybrydowych samochodów oraz motocykli, które zdobywają coraz większą popularność wśród zmotoryzowanych.

Jednak wykorzystywanie OZE lub kupno elektrycznego samochodu to nie jedyne sposoby, jakimi możemy dbać o nasze środowisko. W trosce o planetę można wymienić swój węglowy kocioł centralnego ogrzewania, zainstalować w domu pompę ciepła albo wymienić okna i drzwi na takie, które będą w większym stopniu izolować dom od warunków panujących na zewnątrz. Wszystkie te cele można zrealizować z nową pożyczką Banku Pekao. Z jej preferencyjnych warunków może skorzystać każdy, nie tylko dotychczasowi klienci. Decydując się na ofertę banku, można otrzymać od 5 tys. do 50 tys. zł pod warunkiem, że co najmniej 80 proc. tej kwoty przeznaczone zostanie na zakup lub instalację jednego z poniższych celów ekologicznych:

  • odnawialnych źródeł energii: kolektorów słonecznych, paneli/ogniw fotowoltaicznych,
  • kotłów centralnego ogrzewania (z wykluczeniem kotłów węglowych),
  • pomp ciepła,
  • okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu,
  • samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym.

– Bank Pekao wspiera osoby, które chcą zadbać o dobry klimat naszej planety. Dzięki nowej ofercie „Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne” oferujemy naszym klientom - zarówno nowym, jak i dotychczasowym - możliwość pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Ekologia jest dla nas niezwykle ważna i dlatego przechodzimy od słów do czynów – mówi Wojciech Werochowski, dyr. departamentu produktów kredytowych klienta indywidualnego w Banku Pekao SA.

Okres spłacania pożyczki można rozłożyć na dowolny okres aż do 10 lat, dzięki czemu wysokość raty można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Specjalne warunki są dostępne dla wszystkich zainteresowanych do 30 czerwca br.