sobota, 28 marzec 2020 14:39

17 proc. Polaków musi pracować zdalnie

Napisał
17 proc. Polaków musi pracować zdalnie fot. freeimages.com

Co drugi polski pracownik (51 proc.) w czasie epidemii koronawirusa w naszym kraju deklaruje, że chodzi do pracy jak zwykle i swoje obowiązki wykonuje w tym samym miejscu, w którym pracuje na co dzień - wynika z badania GfK. 8 proc. respondentów jest już bez pracy – napisał portal wirtualnemedia.pl.

SARS-CoV-2 nie jest powszechnym zjawiskiem. Jak pokazują badania GfK, jedynie 17 proc. Polaków wskazało, że w ich przypadku pandemia spowodowała konieczność pracy z domu. 8 proc. respondentów w związku z pandemią straciło do tej pory pracę, ponieważ ich pracodawca zawiesił działalność. 2 proc., które aktualnie nie pracują, bo musieli zawiesić swoją działalność gospodarczą oraz 2 proc. nie pracujących, bo wykonywali pracę będąc zatrudnionymi na umowy cywilnoprawne.

5 proc. ankietowanych GfK jest na przymusowych urlopach wypoczynkowych. 4 proc. jest na zasiłku opiekuńczym na czas opieki nad dzieckiem, a 3 proc. na urlopie bezpłatnym.
Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-polacy-pracuja-w-czasie-epidemii-koronawirusa-badanie-polowa-pracuje-bez-zmain-8-proc-bez-pracy