czwartek, 18 czerwiec 2020 11:56

Rośnie sprzedaż aptek przez internet

Napisał
Artur Łakomiec Artur Łakomiec fot. arch.

Apteki online przeżywają prawdziwą falę zainteresowania pacjentów. Podczas gdy tradycyjne punkty mocno odczuły zamknięcie placówek opieki zdrowotnej a także odpływ klientów, ich internetowe odpowiedniki rosły w siłę – powiedział Artur Łakomiec, prezes Gemini Polska w rozmowie z ISBnews.TV.

- Liczba pacjentów odwiedzających apteki w kwietniu i maju gwałtownie zmalała. Byli oni obsługiwani głównie pojedynczo, a to nie sprzyjało wizytom - dodał.

Ta zasada nie dotyczyła apteki internetowej, która przeżywała w tym samym czasie prawdziwy boom. - Wielu pacjentów, szczególnie tych, którzy nie mieli leków na receptę do zrealizowania, przeszło do aptek online - przyznaje Łakomiec. Zdaniem prezesa Gemini Polska, także w erze postcovidowej będziemy obserwowali przesunięcie części popytu do internetu. Tym bardziej, że zainteresowanie ofertą w sieci nie maleje.

Jeśli zaś chodzi o punkty stacjonarne, tu - jak prognozuje Łakomiec - ruch będzie stopniowo się zwiększał, w miarę jak lekarze będą uruchamiali normalne funkcjonowanie placówek opieki zdrowia.

- Oczekujemy powrotu pacjentów do przychodni i do szpitali zapewne w ciągu miesiąca, dwóch. W takiej perspektywie powinniśmy widzieć to także w ruchu aptecznym - dodał.