poniedziałek, 29 czerwiec 2020 14:39

W pierwszej dziesiątce „Najważniejszych firm dla Polski”

Napisał
W pierwszej dziesiątce „Najważniejszych firm dla Polski” fot. Emitel SA

Spółka Emitel SA znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” przygotowanego przez redakcję dziennika Rzeczpospolita.

Ranking „Najważniejsze firmy dla Polski” to odzwierciedlenie istotnych trendów we współczesnym biznesie. W zestawieniu tym, oprócz wskaźników ekonomicznych, redakcja Rzeczpospolitej wzięła pod uwagę rolę, jaką odgrywa firma w rzeczywistości społecznej - od kwestii dotyczących podatków, poprzez poziom i formy zatrudnienia, działania na rzecz społeczności lokalnych, po aktywność związaną z ochroną klimatu. Obserwowano także sposób funkcjonowania firmy podczas epidemii koronawirusa, odporność na wstrząsy rynkowe oraz działania na rzecz pracowników i społeczeństwa w tym trudnym okresie.

Ranking został przeprowadzony w dwóch kategoriach: grupa kapitałowa i indywidualne przedsiębiorstwo. Laureatów wybierała kapituła rankingu, składająca się z uznanych ekonomistów i analityków rynku. Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia istnienia dziennika Rzeczpospolita. Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju. Oprócz Emitela wśród najważniejszych firm dla Polski znalazły się m.in.: PKN Orlen, PGNiG, PGE, PZU, Grupa Azoty czy Jeronimo Martins.

- Bardzo dziękuję redakcji za wyróżnienie, które pojawia się w szczególnym roku - roku obchodów setnych urodzin dziennika Rzeczpospolita. To zaszczyt znaleźć się w gronie spółek kluczowych dla przyszłości polskiej gospodarki - powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes Emitel. Firma od ponad 50. lat towarzyszy Polakom w codziennym życiu. Odpowiada za nadawanie sygnału telewizji naziemnej i radia w całej Polsce. Utrzymuje także ważne węzły komunikacji bezprzewodowej dla wielu służb oraz instytucji państwowych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie utrzymanie ciągłości świadczenia usług jest kluczowe, ponieważ dla władz i instytucji zaangażowanych w walkę z pandemią SARS-CoV-2 telewizja i radio to ważne kanały komunikacji ze społeczeństwem, a dla wielu Polaków, szczególnie seniorów, jedyne źródło informacji o ważnych wydarzeniach. - Wyróżnienie przez tak prestiżowy dziennik jak Rzeczpospolita to dowód na to, że Emitel jest jednym z liderów i ważnym uczestnikiem krwioobiegu gospodarczego w Polsce. To nagroda dla wszystkich byłych i obecnych pracowników Emitel, którzy piszą historię firmy - dodał prezes Emitela.

Działania, które prowadzi jego firma są realizowane w pełni odpowiedzialnie zarówno w stosunku do interesariuszy, otoczenia biznesowego - ale co najważniejsze dla środowiska naturalnego, którego ochrona jest dla Spółki najwyższym priorytetem. Idealnie wpisują się w to budowane przez Emitel nowatorskie rozwiązania dla Inteligentnych Miast, które są realizowane we współpracy z samorządami, np. instalacja czujników do pomiaru poziomu wypełnienia pojemników na śmieci, czujników zalewowych do monitorowania poziomu wody w rzekach i głównych rowach melioracyjnych, czy też pozostałych czujników, które badają środowisko naturalne (wysokość temperatury, poziom hałasu czy wilgotność powietrza).

Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel SA to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce.