środa, 23 wrzesień 2020 11:58

Kolejny wernisaż u Delfiny

Napisał
Kolejny wernisaż u Delfiny fot. Kurier Warszawski

„ONE” to tytuł kolejnej wspaniałej wystawy w prawdziwym Salonie Kultury stolicy, czyli w Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego na Powiślu.

Ta słynna placówka prezentująca Sztukę po raz kolejny pokazała swoją klasę. Jej opiekunka (prywatnie długoletnia przyjaciółka założycielki, a teraz patronki galerii - Delfiny Krasickiej) - znana malarka Anna Trochim tym razem zaprosiła swoje koleżanki, chciało by się napisać, że „po piórze”, ale chodzi przecież innego rodzaju twórczość. Koleżanki ze swojego ukochanego Podlasia - poinformował Kurier Warszawski.

I tak trzy Panie: Karolina Dadura, Elżbieta Gibulska oraz Alicja Szkil zaprezentowały swoją twórczość w gościnnych salach galerii. Wrześniowy wernisaż zgromadził wielu miłośników malarstwa. Wystawa, częściowo nawet „wyniesiona” do malowniczego ogrodu, wzbudziła zrozumiały zachwyt.

Nie dziwmy się, wszak kurator wystawy Krzysztof Koniczek tak określił tę ich sztukę: „Myślę, że obcowanie z pracami trzech pań pozwoli na znalezienie rozwiązania wielu problemów, które dotyczą nas wszystkich. Może pozwolą na inne spojrzenie na nie. I w sposób szczególny zmienią do wielu zjawisk i tendencji panujących w naszym otoczeniu, a zarazem pozwolą nam być lepszym i mądrzejszym o nowe doświadczenia, które wynikły z obcowania z tą sztuką. Sztuką, która nie jest obojętna, nie jest letnia, a jest mocnym i wyraźnym przekazem. UCZMY SIĘ ŚWIATA… DOŚWIADCZAJMY… KOCHAJMY…”

Wystawa „ONE” - Galeria Delfiny, Juliana Smulikowskiego 10, 00-389 Warszawa