środa, 23 wrzesień 2020 15:45

Nowa, stołeczna placówka grupy medycznej

Napisał
Otwarcie 77. placówki grupy Lux Med; w centrum Anna Rulkiewicz Otwarcie 77. placówki grupy Lux Med; w centrum Anna Rulkiewicz fot. Grupa Lux Med

Grupa Lux Med otworzyła nowe, 77. Centrum Medyczne w Warszawie. Pacjenci mogą w nim skorzystać z szerokiego zakresu usług medycznych, w tym, dzięki współpracy z Centrum Medycznym MAVIT, z rozbudowanej oferty świadczeń okulistycznych.

Nowa placówka zlokalizowana jest w galerii handlowej Wola Park, przy ul. Górczewskiej 124 w Warszawie. Lux Med w Wola Park oferuje m.in.: konsultacje alergologiczne, chirurgiczne, ginekologiczne, endokrynologiczne, dermatologiczne, laryngologiczne, pediatryczne, ortopedyczne czy internistyczne, a także rehabilitację, badania diagnostyczne i USG.

W nowym Centrum Medycznym znajduje się 16 gabinetów lekarskich w części ogólnej, a w przestrzeni pediatrycznej 3 gabinety przeznaczone do konsultacji dzieci zdrowych i 5 dzieci chorych.

- Jednym z priorytetów naszej Grupy jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do wysokiej jakości usług medycznych. Dlatego konsekwentnie rozwijamy nowoczesną infrastrukturę i otwieramy kolejne centra medyczne w dynamicznie rozwijających się okolicach. Jednym z takich miejsc jest właśnie warszawska Wola, gdzie pracuje lub mieszka duża liczba naszych pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Mavit, pacjenci mogą korzystać również z rozbudowanego zakresu usług okulistycznych. Oprócz standardowych konsultacji, wykonujemy m.in.: pierwszy etap kwalifikacji do laserowej korekcji wad wzroku, kwalifikację do wszczepienia soczewek fakijnych, a także operację usunięcia zaćmy oraz jaskry i zaćmy z jaskrą.

- Stawiamy na skoordynowaną opiekę zdrowotną, dlatego dzięki obecności Centrum Medycznego Mavit w Grupie Lux Med, w nowej placówce, świadczymy również wysokospecjalistyczne usługi w zakresie okulistyki - dodaje prezes Rulkiewicz. 

W 2019 r. jej firma przejęła Centrum Medyczne Mavit, do którego należy szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach. To uznana i wielokrotnie nagradzana sieć medyczna, działająca na rynku świadczeń zdrowotnych od blisko 20 lat.

- Odmienna od dotychczasowych formuła poradni okulistycznej CM Mavit działającej w Wola Park w ramach Centrum Medycznego Lux Med, przyczyni się do zwiększenia komfortu Pacjentów, którzy w razie potrzeby będą mogli skorzystać także z wysokospecjalistycznych usług okulistycznych. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom Grupy Lux Med kontynuacji leczenia zachowawczego optymalnym postępowaniem zabiegowym lub chirurgicznym - powiedział Maciej Mądrala, prezes Centrum Medycznego Mavit.

Nowa placówka o powierzchni ponad 1700 mkw. znajduje się na IV piętrze galerii Wola Park. Do dyspozycji pacjentów jest też parking, kąciki dla dzieci wyposażone w interaktywne zabawki i strefy relaksu. Centrum Medyczne otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. 7:00-20:00.