czwartek, 24 wrzesień 2020 13:13

Jedenasty szpital w grupie medycznej

Napisał
Szpital Św. Elżbiety Szpital Św. Elżbiety fot. Grupa Lux Med

Wielospecjalistyczny Szpital św. Elżbiety zlokalizowany na warszawskim Mokotowie stał się częścią Grupy Lux Med.

Placówka ma blisko 90-letnią historię - działa w niej 6 nowoczesnych ośrodków leczniczo-edukacyjnych, 14 oddziałów szpitalnych oraz ponad 20 specjalistycznych poradni. Pacjentami opiekuje się 230-osobowy zespół specjalistów, w tym 110 lekarzy, 70 pielęgniarek i personel pomocniczy. To jedenasty szpital w Grupie Lux Med. Został założony w 1931 r. z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety i od lat jest ważnym miejscem na mapie placówek medycznych w Warszawie. Na powierzchni 14 tys. mkw. znajduje się 140 łóżek oraz 5 sal operacyjnych. Szpital wyposażony jest w nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, w tym urządzenia do obrazowania diagnostycznego - m.in. MRI, tomograf komputerowy czy mammograf.

Działające w szpitalu ośrodki leczniczo-edukacyjne specjalizują się w proktologii, bariatrii, chirurgii plastycznej, mikroekologii, chorobach kręgosłupa oraz technologii NanoKnife. Pacjenci mogą skorzystać także z konsultacji lekarzy 20. specjalizacji np. kardiologa, diabetologa, nefrologa czy okulisty. Szpital oferuje pacjentom rozbudowany zakres usług w ramach NFZ, a także FFS.

- Dołączenie szpitala św. Elżbiety do Grupy LUX MED to ważny etap naszego dynamicznego rozwoju w zakresie szpitalnictwa. Najważniejszym celem jest dla nas zapewnienie pacjentom pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej. Szpital św. Elżbiety doskonale odpowiada na te potrzeby, oferując kompleksową opiekę - pełną diagnostykę i leczenie. Placówka ta to wyjątkowe miejsce o wspaniałej historii, w którym pracują wybitnej klasy specjaliści - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

- To ważny moment w rozwoju szpitala. Cieszę się, że pozyskał wyjątkowego inwestora strategicznego i jestem przekonany, że Grupa LUX MED umożliwi dynamiczny rozwój dla dobra pacjentów - dodaje Marek Stefański, dotychczasowy operator Szpitala św. Elżbiety.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów.