piątek, 25 wrzesień 2020 13:09

Profumo nominowany na prezesa ASD

Napisał
Alessandro Profumo Alessandro Profumo fot. pl.wikipedia.org

Dyrektor generalny koncernu Leonardo będzie przewodził przez kolejne dwa lata organizacji reprezentującej największe spółki oraz ponad 3000 MŚP i stowarzyszeń z 18 krajów europejskich.

Nominacja miała miejsce podczas „wirtualnego” spotkania Zarządu Stowarzyszenia. Tym samym Alessandro Profumo został nominowany na prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Lotniczego i Obronnego (AeroSpace and Defence Industries Association of Europe -  ASD).

- Jestem zaszczycony nominacją na to stanowisko, i przyjmuję je z dumą oraz ogromnym poczuciem odpowiedzialności za przyszłość. Z dumą, ponieważ w tych czasach kryzysu, w szczycie pandemii Covid-19, zdolności naszego sektora umożliwiły przemieszczanie pacjentów, lekarzy oraz sprzętu medycznego dokładnie w te miejscu, gdzie to było najbardziej potrzebne. Mogliśmy zagwarantować komunikację, transport, monitoring - również z kosmosu, a także bezpieczeństwo fizyczne i cyfrowe, zarówno we Włoszech jak i  na całym świecie - powiedział Profumo.

- Odpowiedzialność wynika z przyjęcia tej funkcji w fazie, która stwarza wyzwania natury politycznej, gospodarczej, społecznej i środowiskowej, i która wymaga spójnego systemu europejskiego także na poziomie przemysłowym.

- Dzisiaj jest już całkowicie jasne, że przemysł lotniczy i obronny będzie odgrywał kluczową rolę w wielu priorytetach określonych w europejskim programie naprawy gospodarczej i powrotu na ścieżkę wzrostu, począwszy od cyfryzacji,  poprzez zielony ład, bezpieczeństwo cybernetyczne po konkurencyjność w Europie, a także stanie się motorem napędowym systemu edukacji - dodał Profumo. - Będę pracował na rzecz tego, aby potencjał przemysłu lotniczego i obronnego został właściwie rozpoznany, wykorzystany oraz wsparty przy pomocy skutecznych narzędzi i inwestycji, służąc celom stałego i transparentnego dialogu z europejskimi interesariuszami - stwierdził na zakończenie.