wtorek, 13 październik 2020 13:34

Wśród Najlepszych Polskich Marek 2020

Napisał
Dariusz Sapiński Dariusz Sapiński fot. Mlekovita

Magazyn „Home&Market” zaprezentował na łamach październikowego numeru listę marek najbardziej kojarzonych z polskością. W tym wąskim gronie znalazła się Mlekovita.

To firma ze 100% polskim kapitałem, stworzona od podstaw, która skutecznie umacnia swoją pozycję lidera branży mleczarskiej nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, jako jedyna z tej branży znalazła się w tym zestawieniu.

- Mlekovita, jako dobrze rozpoznawalna marka oparta na komunikacie: „polska”, już od ponad 90. lat zdobywa zaufanie klientów i wyznacza trendy na rynku, proponując najwyższej jakości produkty mleczarskie - największy wybór nabiału w Polsce i w Europie - mówi prezes firmy Dariusz Sapiński. - Zawsze podkreślam polskość Mlekovity - że jesteśmy polską spółdzielnią, która z polskiego mleka, dostarczanego przez polskich rolników, produkuje polskie wyroby mleczarskie. A polskie wyroby to przecież produkty najwyższej jakości i dzięki niej zdobywamy serca i podniebienia konsumentów w kraju i za granicą. Tym bardziej cieszy tzw. moda na polskość i rosnąca świadomość konsumentów - dodaje.

Mimo zawirowań na rynku związanych z pandemią Covid-19, Mlekovita co miesiąc dostarcza na rynek krajowy i zagraniczny m.in.: 60 mln l mleka, 8 tys. ton serów, 6 tys. ton masła i 10 tys. ton proszków mlecznych. Przychody firmy za trzy kwartały tego roku wyniosły ponad 4 mld zł, a wartość sprzedaży eksportowej wzrosła w tym czasie aż o 33% w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r.