wtorek, 13 październik 2020 13:40

Skarżyński: Studiując medycynę trzeba być przygotowanym na ciężką pracę i dużo nauki

Napisał
Piotr Skarżyński Piotr Skarżyński fot. azir.edu.pl

- Medycyna, jak powiedział śp. prof. Religa, to przygoda życia. Są to długie studia, ciężkie, ale uczą nas bardzo wielu różnych aspektów.

Jeśli ktoś chce mieć kontakt z ludźmi, nie tylko pomóc, ale widzieć satysfakcję na twarzy rodziców leczonego dziecka, to są studia dla niego - mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Skarżyński, otorynolaryngolog, audiolog i foniatra, w miniwykładzie dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju - cytuje profesora portal superbiz.se.pl.

Tej i innych wypowiedzi ludzi sukcesu, radzących młodym ludziom m.in. jakie studia wybrać i jak zacząć karierę zawodową, można wysłuchać bezpłatnie na stronie Akademii: azir.edu.pl.

Piotr H. Skarżyński, absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a następnie tytuł doktora habilitowanego, podkreśla, że studiując medycynę, trzeba być oczywiście przygotowanym na ciężką pracę i dużo nauki. - Warto się interesować pewnymi rzeczami, od przyrody, po chemię i różne eksperymenty, żeby mieć łatwiej, ale nie tylko takie osoby się nadają na te studia - zaznacza znany otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Czego można spodziewać się na studiach medycznych? O tym można się przekonać, słuchając wypowiedzi Piotra H. Skarżyńskiego.

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.