piątek, 30 październik 2020 12:15

Sieć spożywcza wspiera szpitale zakaźne w walce z drugą falą koronawirusa

Napisał
Sieć spożywcza wspiera szpitale zakaźne w walce z drugą falą koronawirusa fot. Carrefour

W obliczu drugiej fali pandemii koronawirusa, Carrefour jako pierwsza firma handlowa w Polsce, podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej puli środków z przeznaczeniem na wsparcie personelu medycznego 41. szpitali zakaźnych w całym kraju. Po raz kolejny polskie szpitale zostały objęte bezpośrednią pomocą żywnościową świadczoną przez zlokalizowane w ich sąsiedztwie hipermarkety należące do sieci.

Z myślą o bieżących potrzebach personelu medycznego, Carrefour po raz drugi włącza się w pomoc polskiej służbie zdrowia w jej heroicznej walce z koronawirusem. Sieć zdecydowała się ponownie objąć pomocą żywnościową lekarzy i pracowników szpitali w całej Polsce, która świadczona będzie przez zlokalizowane w pobliżu hipermarkety Carrefour. Rodzaj wsparcia każdorazowo zostanie ustalony z dyrektorem szpitala, aby jej zakres najlepiej odpowiadał bieżącym potrzebom każdej z placówek. Wartość przekazanej szpitalom pomocy szacowana jest na ponad 200 tys. zł.

- Świat po raz drugi w tym roku stanął w obliczu trudu walki z zabójczym koronawirusem. Druga fala pandemii jest znacznie bardziej dotkliwa dla całej polskiej służby zdrowia, ale przede wszystkim dla lekarzy i pracowników medycznych, którzy każdego dnia podejmują nadludzki wysiłek walki o nasze życie i zdrowie. Wierzymy, że wsparcie placówek medycznych, podobnie jak podczas pierwszej fali pandemii, pomoże w zaspokojeniu bieżących potrzeb ich pracowników, pozwalając na większy komfort pracy i skuteczną walkę z chorobą - mówi Tareck Ouaibi, p.o. prezesa Carrefour Polska.

Wsparcie polskich szpitali podczas drugiej fali pandemii, to kolejne w tym roku zaangażowanie Carrefour w walkę z pandemią. W marcu br. Fundacja Carrefour włączyła się w pomoc polskich szpitalom, przekazując za pośrednictwem Caritas Polska, kwotę ponad 1,3 mln zł na zakup respiratorów i środków ochrony osobistej dla lekarzy. Ponadto sieć, od marca do czerwca, świadczyła bieżącą pomoc żywnościową polskim szpitalom przekazując im regularnie produkty spożywcze i środki higieniczne, przeznaczając na ten cel dodatkowo kwotę 650 tys. zł.