środa, 28 październik 2020 20:34

Siedem lat Waszej Turystyki

Napisał
Adam Gąsior Adam Gąsior fot. WaszaTurystyka.pl

Siedem lat temu ukazał się pierwszy wpis na nowym wtedy portalu dla branży turystycznej. Traktował o klauzulach niedozwolonych - poinformował portal WaszaTurystyka.pl. Dzisiejszy wpis jubileuszowy nosi numer 10 826.

Od 27 października 2013 r. na portalu ukazało się ponad 10 820 tekstów, wywiadów, felietonów. Jego twórcy wysłali do odbiorców 1 613 newslettery. Zorganizowali siedem edycji Forum Promocji Turystycznej oraz cztery edycje konkursu na film promocyjny “Kadry z Polski… i nie tylko”. To, że czytelników portalu jest coraz więcej, to znak, że jego codzienna praca daje znakomite efekty. Kolejnym znakiem są liczne komentarze i jeszcze liczniejsze “lajki”, retwitty na naszych profilach w mediach społecznościowych. To dzięki czytelnikom portalu - coraz więcej się mu udaje, a jego pozycja na rynku mediów branżowych jest coraz silniejsza.

Podstawowym zadaniem portalu jest przekazywanie codziennie porcji najświeższych i przydatnych informacji o świecie biznesu turystycznego. Ale zabiera też głos w ważnych dla branży sprawach, publikuje opinie, porady prawne, felietony. Coraz więcej z odbiorców portalu przyznaje się, że jego wspomniany codzienny newsletter to dla nich pierwsza lektura przy porannej kawie - za co twórcy portalu dziękują.

Kiedy rozszalał się koronawirus, a cała branża turystyczna znalazła się dramatycznej sytuacji, waga informacji stała się jeszcze bardziej istotna. Chaos informacyjny w mediach masowych i niektórych mediach branżowych, potęgowany zalewem niespójnych informacji ze strony rządowej, sprawił, że jeszcze bardziej niż w „normalnych” latach sprawdzona informacja stała się towarem luksusowym. Portal ten towar dostarcza. Nie pisze o kolejnych obiecankach, nie zapowiada rozporządzeń, które nie weszły w życie, nie bazuje na newsach z zagranicy. Dla portalu ważne są fakty. A wśród faktów - fakty dotyczące rodzimej, szeroko rozumianej branży turystycznej. Portal jest z jego odbiorcami na dobre i na złe.

Tydzień temu portal miał zorganizować po raz ósmy Forum Promocji Turystycznej, z przyczyn wiadomych musiano je przenieść na listopad. Być może i tym razem trzeba będzie zaplanować kolejny termin. Ale nie w formie online. Ostatnia edycja Forum, która odbyła się we wrocławskim Hydropolis pokazała siłę spotkań twarzą w twarz. Po spotkaniu tym, które odbyło się w czerwcu, tuż po opadnięciu pierwszej fali koronawirusa, autorzy portalu usłyszeli mnóstwo ciepłych słów.

Już za dwa miesiące dużej części odbiorców portalu udzielą się emocje raz związane z publikacją „100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyki”. Mimo zwariowanego kompletnie roku, redakcja WaszaTurystyka.pl postanowiła ten plebiscyt kontynuować. Lista 100 prawdopodobnie ulegnie, w porównaniu do ubiegłorocznej, dużym przetasowaniom, ale jak co roku odzwierciedlać będzie sytuację naszej branży w Polsce.

Twórcy portalu wraz z jego red. naczelnym, Adamem Gąsiorem, mają nadzieję, że i w tym roku będzie to jeden z najbardziej poczytnych materiałów Waszej Turystyki.