niedziela, 08 listopad 2020 12:34

„Kwiaty za elektrograty” zakończone

Napisał
„Kwiaty za elektrograty” zakończone fot. Castorama Polska

Zaangażowanie klientów i pracowników, wynik zebranych 612 t elektroodpadów oraz prawie 400 tys. rozdanych sadzonek wrzosów - tak Castorama podsumowała tegoroczną edycję akcji „Kwiaty za elektrograty”.

W ostatni weekend września Castorama przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję odbierania niepotrzebnych elektroodpadów od klientów. Każdy, kto przyniósł zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymywał w zamian sadzonki wrzosów. Akcja objęła wszystkie sklepy sieci, a ogromne zainteresowanie i zaangażowanie przyniosły rekordowy wynik zebranych ponad 612 t odpadów potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska i zagracających na co dzień nasze domowe zakamarki.

Kampania „Kwiaty za elektrograty” ma wymiar edukacyjny i jest jednocześnie zaproszeniem do bezpośredniego działania dla ludzi. Pokazuje potencjalne zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego segregowania odpadów niebezpiecznych, jak również aktywnie wspiera i aktywizuje wszystkich chętnych w działaniach związanych z dbaniem o środowisko naturalne. W ramach akcji każda osoba, oddająca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymała w zamian sadzonki wrzosów. Wyniki tegorocznej edycji potwierdzają, że zrozumienie potrzeby właściwego gospodarowania elektroodpadami, w opinii przedstawicieli Castorama, jest bardzo duże. Wśród przekazywanych przedmiotów znalazły się m.in. zużyte małe i większe AGD, narzędzia elektryczne, telewizory, radioodbiorniki oraz baterie i żarówki.

- W tym roku wynik jest ponad trzykrotnie wyższy niż w zeszłym. Rok temu zebraliśmy 195 t elektroodpadów, w tym aż 600 t. Utwierdza nas to w przekonaniu, że nasza inicjatywa rozwija się w dobrym kierunku, warto ją kontynuować, a z roku na rok coraz więcej osób czeka na ten wyjątkowy wrześniowy weekend, w którym odpady zamieniają się w piękne wrzosy - podkreślił Paweł Świętochowski, kier. ds. relacji biznesowych i odpowiedzialności społecznej.

- Rekordową zbiórką może pochwalić się zespół sklepu Castorama w Oświęcimiu - przez trzy dni zbiórki zebrano 100 palet elektroodpadów, co równa się ponad 20 tonom - dodaje Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i odpowiedzialności społecznej. Oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, celem zbiórki było obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko.