wtorek, 12 styczeń 2021 12:59

Kuraś: Bardzo trudny czas pandemii pokazuje, że przedsiębiorcy powinni pomagać pracownikom

Napisał
Damian Kuraś Damian Kuraś fot. ISBNews.TV

- Znamy laureatów 47. edycji raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). To najstarszy i największy magazyn poświęcony tej tematyce.

Bardzo trudny czas pandemii pokazuje, że przedsiębiorcy powinni pomagać pracownikom, wspierać kontrahentów i partnerów biznesowych a także być blisko lokalnych społeczności - mówi ISBNews tv Damian Kuraś, dyr. Instytutu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.

W 47. edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność biznesu wyróżnieni zostali: Leonardo, globalna firma high-tech za zaangażowanie w działania CSR i wieloletnią obecność w Rankingu Dow Jones. A także spółka Benefit Systems za wsparcie swoich partnerów dotkniętych zamknięciem klubów fitness i siłowni.

Na zapleczu polskiego biznesu wciąż trwa nierówna walka ze skutkami pandemii. Na portalu raportCSR.pl wciąż działa też specjalny serwis, w którym na bieżąco możemy śledzić aktywność tych największych, ale też małych i średnich przedsiębiorstw.

Na progu nowego roku portal postanowił przypomnieć i raz jeszcze wyróżnić ubiegłorocznych laureatów Raportu CSR.

Laureaci Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (edycje XLIV-XLVI):

  • Żabka Polska została wyróżniona za podjęcie szczególnych działań na rzecz walki z pandemią koronawirusa w Polsce.
  • Huawei został wyróżniony za działania o charakterze CSR prowadzone w dobie pandemii z myślą o pracownikach i na rzecz lokalnych służb medycznych.
  • Nagroda specjalna została przyznana Caritas Polska za wsparcie medyków walczących z pandemią i za pomoc niesioną osobom starszym.
  • Gemini Polska została wyróżniona za działania na rzecz pacjentów, wsparcie szpitali i domów opieki społecznej w czasie pandemii koronawirusa w Polsce.
  • Związek Pracodawców Klastry Polskie został wyróżniony za skuteczne wykorzystanie swojego potencjału naukowego, przemysłowego oraz badawczego w walce z COVID-19.
  • Katolickie Radio Podlasie zostało wyróżnione za działania promujące lokalne środowiska i inicjatywę podjętą na rzecz walki z pandemią COVID-19.
  • Grupa Sawa Apartments została wyróżniona za działania na rzecz walki z pandemią i wspieranie śląskich Domów Opieki Społecznej.