sobota, 16 styczeń 2021 00:02

Nagroda za działalność edukacyjno-szkoleniową

Napisał
Nagroda za działalność edukacyjno-szkoleniową fot. freeimages.com

Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med zostało Liderem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia. Nagrodę przyznano w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”. CEM otrzymało nagrodę „za dominację praktyki nad teorią i szybkie przezwyciężenie pandemicznych ograniczeń”.

Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med to ośrodek, który prowadzi działalność edukacyjną w zakresie kształcenia w zawodach medycznych. Jego unikatowy charakter, a zarazem trzon działalności, stanowi oferta praktycznych warsztatów realizowanych w warunkach bloku operacyjnego na preparatach nieutrwalonych.

Daje to możliwość szkolenia kadry medycznej z procedur zabiegowych w ponad 22. specjalizacjach. To miejsce sprzyjające rozwojowi medycyny, w którym prowadzone są także badania naukowe, specjalistyczne, testy sprzętu medycznego i prezentacje jego możliwości oraz medyczne sesje zdjęciowe, prace specjalizacyjne lekarzy oraz kursy dla studentów medycyny i licealistów aspirujących na studia medyczne.

- Niedobór lekarzy i wykwalifikowanego personelu medycznego jest jednym z głównych problemów polskiego systemu ochrony zdrowia, dlatego tak ważne jest abyśmy stworzyli im odpowiednie warunki do doskonalenia umiejętności zawodowych. Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med to miejsce z misją - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Podnoszenie kompetencji i praktycznych kwalifikacji medyków to główny cel, który stawia sobie Centrum, dlatego w obliczu pandemii i związanych z nią trudności w prowadzeniu szkoleń stacjonarnych, CEM uruchomiło kursy online, w których wzięło udział ponad 14 000 uczestników. Dzięki temu, lekarze mieli możliwość zdalnego szkolenia technik operacyjnych, poprzez obserwację pracy na preparatach nieutrwalonych.

- Jestem zaszczycona, że mogę podziękować, za przyznanie nam nagrody Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia. To dla nas ogromny sukces, a zarazem uznanie naszego wpływu na innowacyjne metody edukacji medycznej w czasie pandemii. Mijający rok, w którym przez ponad 3 miesiące nie było szkoleń stacjonarnych, był dla CEM rokiem prawdy. Z dumą mogę powiedzieć, że wychodzimy z niego obronną ręką - mówi Kamila Zawadzka, prezes Centrum Edukacji Medycznej.

Konkurs „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” organizowany jest przez wydawnictwo medyczne Termedia, w tym redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.