sobota, 16 styczeń 2021 00:17

Sokół: PR-owiec musi dobrze wiedzieć, co chce przekazać

Napisał
Marek Sokół Marek Sokół fot. azir.edu.pl

- Musimy dobrze wiedzieć, co chcemy ludziom przekazać, a więc musimy tak te treści przekazywać dziennikarzom i opinii społecznej, aby nie były one traktowane jako coś, co jest niepotrzebne albo jest laurką dla naszego klienta - wyjaśnia w wykładzie dla Akademii Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) Marek Sokół, prezes agencji Kancelaria PR, który wcześniej przez kilkanaście lat pracował jako dziennikarz.

- Na pewno dobrym PR-owcem będzie ten, kto ma już jakieś doświadczenie dziennikarskie - zaznacza. Dokładność, umiejętność zadawania pytań, a także wykonywania pogłębionej analizy i researchu - to właśnie te cechy, jako łączące dobrego dziennikarza i dobrego PR-owca, wymienia Sokół.

Według Marka Sokoła, warto rozpocząć karierę PR-owca od pracy w agencji public relations, a nie od działu PR wybranej firmy.

- Jeżeli po studiach PR-owskich pójdziemy od razu do jakiejś firmy, to jesteśmy włożeni już w jakieś tory, gdzie musimy słuchać prezesa. Jeżeli ustawimy się od razu w roli takiej „tuby propagandowej”, to dla PR-owca to nie jest dobry początek pracy - ocenia prezes agencji Kancelaria PR.

Jakie znaczenie ma dzisiaj branża PR? Jak rozpocząć karierę PR-owca? Więcej w nagraniu wykładu.

Marek Sokół - prezes agencji Kancelaria PR. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowych studiów Public Relations na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert ds. public relations, a wcześniej wieloletni dziennikarz, głównie gospodarczy. Był reporterem i gospodarzem studia telewizyjnego TVN24 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tej samej stacji prowadził również rynkową część serwisów ekonomicznych i magazyn ekonomiczny „Ostatnie piętro”. Był gospodarzem programów w TV Biznes oraz TVP 3. Pracował także w Radiu Kraków, „Trójce” oraz jako pedagog i nauczyciel.

Akademia Zarządzania i Rozwoju jest internetową platformą edukacyjną – dla uczelni oraz uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów studiów. AZiR pomaga młodym ludziom wybrać kierunek studiów, który w przyszłości zapewni ciekawą pracę. Doradza, jak świetnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, podpowiada, w jakiej firmie wybrać staż i która uczelnia będzie tą wymarzoną. Współpracuje z najlepszymi menedżerami, ekspertami i wykładowcami, którzy dzielą się własnymi doświadczeniami i wskazują, jak pokierować życiem zawodowym, żeby osiągnąć sukces. 

Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają. Patronat medialny nad platformą objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: NaszeMiasto.pl, NaszaHistoria.pl, RaportCSR.pl, podlasie24.pl.

Więcej informacji na azir.edu.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/