poniedziałek, 01 luty 2021 15:54

Dla kogo studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina?

Napisał
Janusz Wawrowski Janusz Wawrowski fot. azir.edu.pl

Dla platformy edukacyjnej azir.edu.pl wypowiada się Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek, dr. sztuk muzycznych, wykładowca UMFC.

Jakie możliwości oferuje Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie? - Teraz mamy również kierunki związane z muzyką jazzową, z muzyką dawną czy z muzyką współczesną. Są też kierunki kształcące w zakresie kompozycji, zarówno klasycznej, jak i tej związanej z tworzeniem muzyki elektronicznej - mówi dr Janusz Wawrowski.

Student kształcący się na Uniwersytecie Muzycznym może zająć się również dyrygenturą, czy też reżyserią dźwięku - filmową, bądź tą związaną z produkcją fonograficzną. - Tych opcji, wydziałów, kierunków, rzeczywiście jest dość dużo. UMFC to największa uczelnia muzyczna w Polsce i warto poświęcić czas, żeby zapoznać się z jej pełną ofertą edukacyjną - radzi Wawrowski.

Na co powinien się przygotować kandydat na studia muzyczne? Jak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Muzycznym? Jaka przyszłość czeka absolwenta uczelni? Więcej w nagraniu.

Autor: Janusz Wawrowski - światowej sławy skrzypek, doktor sztuk muzycznych i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC). Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Obronił doktorat na Wydziale Instrumentalnym UMFC.

Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Koncertował m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Musikverein w Wiedniu czy Filhamonii Narodowej w Warszawie. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali promujących muzykę polską –„Muzyka na szczytach w Zakopanem” i „Muzyczne przestrzenie w Wielkopolsce”. Uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Laureat Fryderyka 2017 za płytę „Sequenza”.