poniedziałek, 22 luty 2021 15:39

Józefiak: Liczymy, że w najbliższych dniach rząd pozwoli nam działać w reżimie sanitarnym

Napisał
Józefiak: Liczymy, że w najbliższych dniach rząd pozwoli nam działać w reżimie sanitarnym fot. freeimages.com

- To nie jest podziemie, tylko walka o przetrwanie - o szansach na otwarcie siłowni opowiada Bartosz Józefiak, członek zarządu Benefit Systems, w wywiadzie dla portalu Business Insider.

Spółka Benefit Systems działa na polskim rynku od blisko dwóch dekad, a od 2011 r. jest notowana na GPW. Tylko w ostatnich dwóch latach odprowadziła do budżetu ponad 80 mln zł podatku dochodowego. Na koniec 2020 r. Benefit Systems posiadał w Polsce 475,4 tys. aktywnych kart sportowych, podczas gdy rok temu było to 1,12 mln., co jest bezpośrednim efektem lockdownów i ograniczeń w działaniu.

- Liczymy, że w najbliższych dniach rząd pozwoli nam działać w reżimie sanitarnym - mówi Bartosz Józefiak. Jego zdaniem branża sportowo-rekreacyjna powinna zostać odmrożona jak najszybciej przy zachowaniu reżimu sanitarnego uzgodnionego z GIS

Obecną sytuację porównuje do zdobywania ośmiotysięcznika bez tlenu i bez przygotowania. Odbudowa branży fitness po COVID-19 może potrwać kilka lat.

W ciągu trzech kwartałów 2020 r. Benefit Systems poniosła ponad 20 mln zł straty netto, w porównaniu do 83 mln zł zysku rok wcześniej.

Od 17 października 2020 r. w Polsce ponownie zamknięte zostały siłownie (z wyjątkami). Z uwagi na wprowadzone restrykcje program MultiSport w Polsce został zawieszony 28 grudnia 2020.

Wywiad dostępny pod linkiem: https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/bartosz-jozefiak-benefit-systems-sytuacja-branzy-fitness-otwarcie-silowni/vw6pk13