czwartek, 04 marzec 2021 12:13

Tarcza branżowa przedłużona o kolejny miesiąc

Napisał
Tarcza branżowa przedłużona o kolejny miesiąc fot. freeimages.com

Rząd poszerzył i przedłużył tarczę branżową na następny miesiąc. Skorzystać będą z niej mogły firmy ze spadkiem przychodów w stosunku do września 2020 r.

Przysługiwać będzie im również postojowe, niezależnie od tego, czy dostali je już wcześniej – poinformowały Wiadomości Turystyczne.

Tarcza branżowa obowiązywała do 28 lutego tego roku, ale 26 lutego rząd przedłużył ją na kolejny miesiąc. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z ZUS za grudzień 2020 r. oraz styczeń i luty tego roku, o dofinansowanie wynagrodzenia pracowników, postojowe i dotację na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorców.

Z tego ostatniego instrumentu można skorzystać, w zależności od rodzaju przeważającej działalności, dwu- lub trzykrotnie.

Głównymi warunkami skorzystania ze wsparcia jest prowadzenie działalności gospodarczej oznaczonej określonym kodem PKD (w tym znajdują się kody turystyczne) jako rodzaj przeważającej działalności na dzień 30 listopada ub.r. oraz wykazanie spadku przychodów o co najmniej 40 proc. w odpowiednich okresach porównawczych.