piątek, 02 kwiecień 2021 17:35

Janiszewski: Przez kilka najbliższych tygodni możemy zaszczepić cały personel PAŻP

Napisał
Janiszewski: Przez kilka najbliższych tygodni możemy zaszczepić cały personel PAŻP fot. freeimages.com

Ponad 100 pracowników PAŻP już zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 przez Agencję od początku zeszłego tygodnia. Kolejne 900 osób zadeklarowało chęć zaszczepienia.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przygotowuje się do rozszerzenia dotychczas prowadzonej akcji szczepień na wszystkich swoich pracowników. Będzie to możliwe dzięki ogłoszonym przez rząd zmianom w Narodowym Programie Szczepień.

PAŻP już od ponad tygodnia prowadzi akcję szczepień swoich pracowników w oparciu o działającą na terenie PAŻP przychodnię NZOZ, działając zgodnie z dotychczasowymi wytycznymi rządu i zapisując chętnych wg roczników. W ciągu kilku dni od rozpoczęcia przez PAŻP akcji szczepienia antycovidowego w NZOZ PAŻP pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już prawie 100 pracowników PAŻP. W kolejce czeka 950 osób, które zapisały się do akcji szczepień pracowniczych w PAŻP.

Dzięki zapowiedzianym zmianom w Narodowym Programie Szczepień Agencja może w trybie natychmiastowym realizować akcję szczepień wobec wszystkich pracowników. Przygotowuje się logistycznie do sprawnego przeprowadzenia zadania. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników podjęła decyzję o rozszerzeniu działania.

- Jako Agencja jesteśmy gotowi to sprawnego przeprowadzenia akcji i w przez kilka najbliższych tygodni możemy zaszczepić cały personel, zarówno operacyjny, techniczny, jak i administracyjny. Mamy przygotowaną i dobrze wyposażoną infrastrukturę, profesjonalny personel i deklaracje pracowników, którzy chcieliby się zaszczepić - zapewnia prezes PAŻP Janusz Janiszewski.

Od początku pandemii PAŻP wdrożyła szereg działań prewencyjnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na terenie działającej w PAŻP NZOZ pracownicy Agencji mają możliwość przetestowania się na obecność wirusa, sprawdzić  się na obecność przeciwciał, zasięgnąć konsultacji lekarskiej, ale także się zaszczepić.

Kierownictwo Agencji pozostaje też w stałym kontakcie z instytucjami rządowymi, w tym KPRM i MI oraz instytucjami europejskimi, liniami lotniczymi i pozostałymi partnerami Agencji na bieżąco informując o podejmowanych w tym zakresie działaniach i dostosowując swoje działania do wytycznych instytucji nadrzędnych i zmieniających się warunków.