niedziela, 06 lipiec 2014 10:04

Kawa i słodycze ratują pracowników

Napisane przez
Kawa i słodycze ratują pracowników fot. www.sxc.hu

Z sondażu przeprowadzonego przez Environics wynika, że 49% pracowników w Kanadzie przynajmniej raz w tygodniu odczuwa wyraźny spadek energii. 42% badanych w takiej sytuacji sięga po kawę lub słodycze, choć trzy czwarte z nich ma świadomość, że raczej nie jest to dla nich dobre – napisał portal hrnews.pl na podstawie Financialpost.com.

Jednak dawka kofeiny lub cukru zapewnia tylko chwilowe ożywienie - później pracownicy znów muszą się zmierzyć ze znużeniem i rozkojarzeniem.
Dana Wilkinson z University of Alberta, która zajmuje się kwestiami związanymi z odżywianiem, tłumaczy, że spadek formy w godzinach popołudniowych to częste zjawisko. Ludzie, którzy są zmęczeni i głodni, stają się mniej uważni, trudniej jest im myśleć, przez co są mniej wydajni. Taki letarg w środku dnia może obniżyć produktywność pracownika nawet o 20%.

D. Wilkinson przestrzega przed wysokokalorycznymi przekąskami, które nie mają żadnych wartości odżywczych i nie są w stanie skutecznie pomóc w odzyskaniu sił. Pracownicy często są jednak skazani na niezdrowe produkty oferowane przez standardowe automaty biurowe, bo dostęp do zdrowej żywności w  większości kanadyjskich zakładów pracy jest utrudniony. 56% uczestników badania skarży się, że w miejscu pracy nie może kupić zdrowych przekąsek.