czwartek, 22 kwiecień 2021 13:20

W ciągu doby powinniśmy wypijać średnio 2-2,5 l wody

Napisał
W ciągu doby powinniśmy wypijać średnio 2-2,5 l wody fot. Grupa Maspex

Wiosna to idealny moment na zmianę i utrwalenie nawyków korzystnych dla zdrowia i urody. Podstawą dobrej kondycji psychofizycznej jest odpowiednie nawodnienie organizmu.

W ciągu doby powinniśmy wypijać średnio 2-2,5 l wody. Badania wskazują, że warto, by jej pH było zasadowe, (czyli wynosiło między 7,5 a 9,5 pH) - taka woda lepiej nawadnia organizm.

Płyny ustrojowe człowieka mają bowiem odczyn lekko zasadowy, w takim środowisku nasze komórki pozostaną należycie odżywione, nawodnione i lepiej poradzą sobie z usuwaniem toksyn.

Ciało człowieka w 60-75% składa się z wody. Woda, tak jak powietrze, jest źródłem życia, wspomagając wszystkie najważniejsze procesy zachodzące w organizmie. Transportując krew, pomaga dostarczyć organizmowi niezbędnych mikroelementów i składników odżywczych, kluczowych m.in. do budowy odporności czy dobrej kondycji fizycznej. Odbywa się to w warunkach zasadowych. Z wiekiem zmienia się jednak odczyn pH naszego organizmu, z zasadowego (w chwili narodzin), po bardziej kwasowy z biegiem lat. Niestety nieodpowiednia dieta (np. jedzenie typu fast food, słodycze, picie kawy, alkoholu), brak ruchu i siedzący tryb życia, a także stres, powodują zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, spadek formy i pogorszenie nastroju. Sposobem na utrzymanie w naszym organizmie prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej jest regularne spożywanie wody alkalicznej o odczynie zasadowym.

Nową marką na rynku wód mineralnych jest Alcalia, woda alkaliczna o naturalnym, unikalnie wysokim pH 9,36. Swoje właściwości zawdzięcza źródłom położonym na głębokości 1200 m pod powierzchnią ziemi, co czyni ją naturalnie alkaliczną.

Dobroczynne właściwości wody alkalicznej wynikają z jej budowy cząsteczkowej. W przeciwieństwie do zwykłych wód, mniejsze klastry komórek wody alkalicznej łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu - a tym samym skuteczniej go nawadniają, dotleniają i usuwają toksyny. Naturalnie alkaliczna woda Alcalia, dzięki wysokiemu pH 9,36 wspiera redukcję mleczanów, które odpowiadają za powstawanie zakwasów. Woda alkaliczna pozwala zniwelować przykre dolegliwości po intensywnym wysiłku, zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu oraz przyspieszyć jego regenerację.

- Woda Alcalia jest nową marką wśród wód mineralnych, a wyróżnia ją wysoki zasadowy odczyn pH. Woda alkaliczna ma szereg właściwości, które korzystnie wpływają zarówno na dobrą kondycję fizyczną, jak i na wygląd skóry. Spożywanie wody jest szczególnie ważne w okresie wiosenno-letnim, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na płyny. Zadbajmy zatem o świadome nawodnienie, z nas - mówi Dorota Liszka, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Grupie Maspex.

Wodę o odczynie zasadowym najlepiej pić na godzinę przed i po posiłku, drobnymi łykami. Woda alkaliczna wpływa także na procesy regeneracyjne, poprawia krążenie, wzmacnia stawy i kości. Wiedza o dobroczynnych zaletach zbilansowanej diety jest powszechna. Nie zawsze jednak w praktyce udaje nam się przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Niedobór owoców i warzyw w diecie, nadmiar cukrów, stres i pośpiech niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. W sposób szczególny negatywne skutki uzewnętrzniają się w naszym wyglądzie, co wpływa pośrednio na pogorszenie samopoczucia.

Regularne spożywanie naturalnie krystalicznej wody Alcalia o właściwościach antyoksydacyjnych, wsparte odpowiednią dietą, pomaga zneutralizować te skutki i zwalczać wolne rodniki, działając przeciwstarzeniowo, nawilżająco i oczyszczająco, z korzyścią dla cery i zdrowego wyglądu skóry. Nawet niewielkie odwodnienie daje objawy w postaci osłabienia i pogorszonego samopoczucia.