wtorek, 04 maj 2021 14:40

Polak liderem międzynarodowej ligi Pro Golf Tour

Napisał
Mateusz Gradecki Mateusz Gradecki fot. arch.

Po pierwszych trzech turniejach profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, rozgrywanych w Egipcie i Austrii Mateusz Gradecki zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji Order of Merit.

W zakończonym w piątek, 30 kwietnia turnieju Pro Golf Tour Haugschlag NÖ Open rozegranym na austriackim polu Golfresort Haugschlag, Gradecki uplasował się na wysokiej piątej pozycji, co pozwoliło mu ponownie zająć miejsce lidera całego cyklu.

W składającym się z trzech rund turnieju, polski golfista rozegrał imponującą drugą rundę, zakończoną wynikiem 65 (6 uderzeń poniżej par), dzięki której wskoczył do pierwszej dziesiątki turnieju. Gradecki utrzymał dobrą grę w rundzie finałowej, którą zakończył wynikiem 68. uderzeń (-3).

- Jestem zadowolony z walki, determinacji i opanowania w tym turnieju. Mimo iż ostatnie dni nie były dla mnie łaskawe, nie grałem mojego najlepszego golfa, to i tak walczyłem o zwycięstwo. Pierwsze starty sezonu pokazały mi nad czym muszę jeszcze popracować. Teraz czas na doszlifowane aspektów technicznych i kontynuacja świetnego sezonu 2021 - powiedział Gradecki.

Łącznie w tegorocznym kalendarzu Pro Golf Tour przewidziano 14 turniejów. Golfiści z całej Europy rywalizują m.in. w Egipcie, Austrii, Niemczech, Holandii, Czechach. Dwa turnieje tegorocznego cyklu Pro Golf Tour odbędą się w Polsce: turniej matchplay na polu Karolinka Golf Park oraz Gradi Polish Open by Emeralld 2021, w rodzimym klubie Mateusza Gradeckiego, Gradi Golf Club w Brzeźnie (dolnośląskie).

- Za mną 3 turnieje Pro Golf Tour. Jestem dobrze przygotowany do sezonu, zarówno fizycznie jak i mentalnie, co wyraźnie przekłada się na moją grę. Ciężka praca daje efekt w postaci wyników, które  doprowadziły mnie do pozycji lidera w rankingu Order of Merit - dodał Gradecki.

Teraz cykl Pro Golf Tour powraca na dwa turnieje do Egiptu. Pierwszy z nich NewGiza Pyramids Challenge 2021 zostanie rozegrany od 27 do 29 maja na polu New Giza Golf Course pod Kairem.

Mateusz Gradecki to czołowy polski zawodowy golfista. W amatorskim golfie reprezentował Polskę w wielu turniejach mistrzostw Świata i Europy. Kilkunastokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzca Mistrzostw Czech, Turcji; zajął 9 miejsce na The Amateur (British Open Amatorów); 5 miejsce w Junior Orange Bowl w Miami; 9 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Świata. Absolwent Uniwersytetu East Tennessee State w USA, gdzie przez cztery lata rywalizował z najlepszymi amatorami świata.