piątek, 11 czerwiec 2021 19:04

Polski otolaryngolog wybrany do amerykańskich komitetów naukowych

Napisał
prof. Piotr Skarżyński prof. Piotr Skarżyński fot. arch.

Prof. Piotr H. Skarżyński, wiceszef Zakładu Teleaudiologii i Badań Przesiewowych Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu (IFPS), został powołany na członka dwóch komitetów w ramach amerykańskiego towarzystwa naukowego - American Academy of Otolaryngology - Head and Neck Surgery w kadencji 2021-2022: ImplantableHearing Devices Committee oraz Otology & Neurotology Education Committee.

Prof. Skarżyński został wybrany do prestiżowego grona z grupy wielu kandydatów, co świadczy o uznaniu jego pracy zawodowej w środowisku specjalistów z całego świata. Jest on jedynym Polakiem, biorącym udział w pracach komitetów jako członek.

Profesor od wielu lat podejmuje wiele aktywności w strukturach AAO-HNS. W latach 2018-2019 był członkiem HearingCommittee, w 2019 r. został członkiem komitetu International Advisory Board (IAB). Jest również zaangażowany w inicjatywę Guests of Honors i światowego zjazdu AAO-HNSF 2021 Annual Meeting & OTO Experience.

Polska, i reprezentowane przez Profesora Towarzystwo Otorynolaryngologów, Foniatrów i Audiologów Polskich zostało wybrane na gościa honorowego zjazdu.

Ponadto, prof. Piotr H. Skarżyński został powołany na Ambasadora Dobrej Woli reprezentującego Polskę podczas wyżej wspomnianego wydarzenia. Warto podkreślić, że wieloletnia współpraca z Akademią zaowocowała licznymi publikacjami, wystąpieniami, konferencyjnymi i innymi aktywnościami naukowymi.