środa, 16 czerwiec 2021 15:32

Szwarc: Już teraz, również w naszym sektorze, widzimy zainteresowanie nowymi, bardzo obiecującymi pod względem rozwoju obszarami

Napisał
Wojciech Szwarc Wojciech Szwarc fot. Benefit Systems

Drugi lockdown w naszym kraju stanowił poważne wyzwanie dla wielu branż, w tym branży fitness, która była zamknięta przez siedem miesięcy.

Jednak intensyfikacja programu szczepień i odmrożenie gospodarki dają nadzieję, że polski biznes sprawnie wróci na dawne tory. Już teraz, również w naszym sektorze, widzimy zainteresowanie nowymi, bardzo obiecującymi pod względem rozwoju obszarami.

Dzieje się tak między innymi w wyniku zmiany nawyków Polaków w pandemii - pisze w komentarzu dla portalu forsal.pl Wojciech Szwarc, członek zarządu Benefit Systems.

Jeszcze w 2019 r. kluby fitness mogły pochwalić się przychodami w wysokości ok. 4,2 mld zł, co stanowiło ok. 0,2 proc. rocznego PKB. Straty pandemiczne branży w 2020 r. szacuje się nawet na kilka miliardów zł, a powrót do sytuacji sprzed COVID-19 może zająć niektórym podmiotom według szacunków WEI nawet 5-7 lat. Wierzymy jednak, że uda nam się skrócić ten czas, wykorzystując trendy prozdrowotne, koncentrując się na umacnianiu dotychczasowych działań, a także na rozbudowie oferty o rozwiązania, których potrzebuje społeczeństwo.

Całość tekstu pod linkiem: https://forsal.pl/biznes/aktualnosci/artykuly/8191346,nowe-rozdanie-dla-branzy-fitness.html