poniedziałek, 28 lipiec 2014 10:40

Ministrowie pracy spotkali się w Mediolanie

Napisane przez
Ministrowie pracy spotkali się w Mediolanie fot. MPiPS

Zielone miejsca pracy, ubóstwo czy rozwój ekonomii społecznej – to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas nieformalnego spotkania ministrów pracy państw Unii Europejskiej. Rozmowy odbyły się w Mediolanie, we Włoszech, które 1 lipca przejęły prezydencję w Radzie Unii Europejskiej - poinformowało ministerstwo pracy.

W spotkaniu udział wziął minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. - Rozwój „zielonego” zatrudnienia będzie w dużej mierze zależeć od zdolności nabywczych społeczeństw i od popytu na dobra i usługi ekologiczne – od zdrowej żywności po wysokie technologie – powiedział minister Kosiniak Kamysz.

Podczas spotkania rozmawiano także o ekonomii społecznej. W Polsce trwają obecnie prace nad projektem Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Zawiera on ramy prawno-instytucjonalne w obszarze ekonomii społecznej, rozwiązania finansowe oraz działania z zakresu edukacji i szkoleń. W spotkaniu, oprócz ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza, udział wzięli m.in. László Andor, komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji oraz Janez Potočnik, komisarz Unii Europejskiej ds. środowiska.