wtorek, 29 lipiec 2014 10:45

Jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie

Napisane przez
siedziba Krajowej Izby Gospodarczej siedziba Krajowej Izby Gospodarczej fot. wikipedia

30 lipca br. o godz. 11.00 Krajowa Izba Gospodarcza organizuje debatę zatytułowaną: Jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie? Kodeksy etyczne i polityka sygnalistów na świecie.

Zasady etyki biznesowej sukcesywnie stają się nierozłącznym elementem strategii działania wielu korporacji. Kodeksy etyczne są opracowywane i wdrażane również w jednostkach państwowych czy organizacjach pozarządowych. KIG wraz z RaportCSR.pl zapraszają na debatę, na której poruszona zostanie tematyka m.in. etyki światowej, kodeksów etycznych i systemów wartości czy whistleblowingu.

Wśród szczegółowych tematów: jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie? Kodeksy etyczne i polityka sygnalistów na świecie; kodeksy etyki jako element wprowadzania ładu korporacyjnego – jak je wprowadzać i wykorzystywać do ograniczenia korupcji?; kodeksy etyczne jako skuteczne narzędzie rozwiązywania sporów i walki z korupcją; polityka sygnalistów na świecie i w Polsce, ustawodawstwo; standardy polityk etycznych; co wiemy o politykach firm w Polsce, jakie są ich efekty; donosiciel czy bohater – obraz whistleblowingu na świecie. Postrzeganie i podstawowe regulacje prawne w wybranych krajach na świecie; statystyka dotycząca whistleblowingu; whistleblowing – zasadność polityki sygnalistów – badania na temat nadużyć w firmach; rozwiązania dot. polityki sygnalistów stosowane przez polskie firmy; ograniczanie korupcji poprzez właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi. Standard „Zatrudnienie Fair Play”; budowanie kultury organizacyjnej. Rola zarządzania wiekiem; systemy Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym; kodeksy etyczne i systemy wartości. Jak je wprowadzać i jak wykorzystywać do ograniczania korupcji i przestępczości gospodarczej; platforma „Zatrudnienie Fair Play”. Bezpłatna pomoc w kształtowaniu przejrzystych relacji międzyludzkich w firmach.