czwartek, 07 październik 2021 11:46

Pracownicy sieci dostaną więcej za pracę w niedziele

Napisał
Pracownicy sieci dostaną więcej za pracę w niedziele fot. pl.wikipedia.org

Cześć sklepów Lidla jest otwartych w niedziele niehandlowe, gdyż są zamienione w punkty pocztowe. Zakupy mogą tam zrobić nie tylko osoby, które odbierają przesyłkę, lecz wszyscy klienci.

Za pracę w niedzielę wszyscy pracownicy sklepów i magazynów Lidla otrzymają od października dodatkowe pieniądze, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy - poinformował SuperBiznes, dodatek SuperExpressu na podstawie doniesień portalu dlahandlu.pl.

Oprócz dodatku, pracownikom przysługuje pełen pakiet pozostałych benefitów oferowanych przez sieć. Pracownicy Lidla są objęci m.in. prywatną opieką medyczną, ubezpieczeniem grupowym, bezpłatnym dostępem do platformy do nauki języków obcych, dostają też kartę Multisport oraz wyprawkę dla maluszka i pierwszoklasisty. Mogą też korzystać z bezpłatnego Programu Wsparcia Pracowników, w ramach którego mają pomoc psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

Dodatek za pracę w niedzielę będzie wypłacany pracownikom sklepów i magazynów, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy do końca lutego 2022 r. lub do wejścia w życie nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. W zamian za pracę w ten dzień tygodnia pracownikom przysługuje również dzień wolny, który można odebrać w ciągu sześciu dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli.