środa, 27 sierpień 2014 10:40

Potrzebują edukacji w zakresie stylizacji?

Napisane przez
Potrzebują edukacji w zakresie stylizacji? fot. www. sxc.hu

Polscy biznesmeni coraz bardziej interesują się kursami stylu. Panowie uczą się tam zarówno zasad elegancji w ubieraniu się, jak i etykiety biznesowej.

Zdaniem Agnieszki Świst-Kamińskiej, właścicielki Szkoły Męskiego Stylu, przedsiębiorcy są dziś świadomi, że wygląd i styl bycia ma ogromny wpływ na sukces przedsiębiorstwa

Przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w szkolenia z zakresu stylizacji lub wizażu dla swoich pracowników. Na kursach pracownicy uczą się zasad dress code'u, sposobu dobierania ubrań do sylwetki, dostosowania makijażu do okoliczności. W kursach biorą udział także mężczyźni. Zdaniem ekspertów wynika to ze zmian spojrzenia przedsiębiorców na rynek.

– Dzisiejsi polscy biznesmeni często robią interesy na całym świecie, mają kontrakty międzynarodowe. Mężczyźni bardzo dorównują swoim stylem zachodnim kontrahentom– twierdzi Świst-Kamińska. Nowością na polskim rynku jest Szkoła Męskiego Stylu skierowana wyłącznie do mężczyzn. Młodzi biznesmeni i przedsiębiorcy mogą się tam nauczyć zarówno właściwego sposobu dobierania garderoby, zapachów, biżuterii, jak też gotowania. Szkoła oferuje także zajęcia z zakresu wiedzy o sztuce, motoryzacji, savoir-vivre, etykiety biznesowej, a także o zagranicznych rynkach i ich możliwościach gospodarczych.