piątek, 05 kwiecień 2013 13:52

Promocja polskiej żywności bez pomysłu

Napisane przez
Promocja polskiej żywności bez pomysłu Fot. arch.

Hasło „Dobre, bo polskie” w odniesieniu do naszej żywności już niedługo może mieć posmak angielskiego humoru.

Szczególnie dla konsumentów z tych państw Unii Europejskiej, gdzie nagonka na polskie produkty narasta z tygodnia na tydzień – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Jacek Janiszewski, były minister rolnictwa, pomysłodawca i organizator corocznego Forum Ekonomicznego w Toruniu. To, że dwadzieścia lat po Okrągłym Stole Polacy coraz chętniej i coraz bardziej świadomie sięgają po krajowe wyroby, to efekt wieloletnich starań - podkreśla były szef MRiRW. W jego opinii w tym sukcesie mają swój udział nie tylko producenci, ale także sieci handlowe. - Np. Biedronka, która nie tylko chwali się bardzo dużym odsetkiem polskich towarów, ale wręcz zachęca, by wybierać to, co polskie. Właśnie dlatego, że jest i dobre, i atrakcyjne cenowo - zachwala Janiszewski. - Można lubić wielkie sieci handlowe lub nie, lecz tę zasługę trzeba im bezwzględnie oddać - zaznacza.

Janiszewski zwraca w tym kontekście uwagę na przeprowadzoną ostatnio serię ataków na Daniela Olbrychskiego, który użyczył swojej twarzy telewizyjnej kampanii Biedronki. - Warto podkreślić, że pan Daniel w reklamie zachęca, by wybierać to, co polskie, czyli to, co dobre. Odpowiedzią ze strony zagadkowej grupy, od dawna wojującej z całą branżą, było zarzucenie artyście, że nie ma honoru, przyjmując ofertę promowania polskich produktów - mówi Janiszewski. - Inne argumenty były bardzo mętne - stwierdza.

Całość tekstu pod linkiem: http://www.portalspozywczy.pl/finanse/wiadomosci/byly-minister-rolnictwa-brakuje-pomyslu-na-promocje-polskiej-zywnosci,84364.html