piątek, 29 sierpień 2014 11:46

Wyróżnieni za działania CSR

Napisane przez
Wyróżnieni za działania CSR  www.bestartpromotion.pl

Tygodnik Gazeta Finansowa kolejny raz docenił projekty z zakresu CSR, które charakteryzowały się oryginalnością, siłą oddziaływania oraz spójnością z polityką działania instytucji je realizujących. W tegorocznej edycji, nagrodę przyznano Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie za objęcie mecenasem festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”. Przyznane wyróżnienie potwierdza, że obszar CSR jest integralną częścią strategii działania SKOK Wołomin, obchodzącej w tym roku 15-lecie działalności. Drugim laureatem zostało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

SKOK Wołomin druga co do wielkości spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa w Polsce jest instytucją aktywną we wspieraniu projektów kulturalnych realizowanych na Mazowszu. Są to głównie inicjatywy o charakterze patriotycznym, promujące polską historię i kulturę. We wrześniu zeszłego roku Kasa sponsorowała premierę filmu „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”. Kilka lat temu SKOK z Wołomina był partnerem produkcji „Bitwa Warszawska 1920 roku”, wyreżyserowanej przez Jerzego Hoffmana. Ponadto Kasa wsparła wydanie książki o zawodniczkach kobiecej piłkarskiej reprezentacji bezdomnych oraz zaangażowała się w organizację prestiżowego wydarzenia - Polskie Nagrody Filmowe Orły 2014. Od trzech lat wołomińska Kasa wspiera międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”, organizowany w podwarszawskiej Kobyłce. Festiwal jest wydarzeniem prestiżowym, goszczącym artystów z całego świata. „Perła Baroku” to wydarzenie, które z powodzeniem popularyzuje muzykę klasyczną i co roku przyciąga rekordowe liczby widzów – w zeszłym roku festiwal odwiedziło ponad 5 tys. osób, co stanowi około 25 proc. mieszkańców miasta w którym organizowane jest to elitarne wydarzenie. Zaangażowanie w festiwal naturalnie wpisuje się w politykę funkcjonowania SKOK Wołomin. Kasa konsekwentnie organizuje inicjatywy charytatywne i sponsoringowe na rzecz społeczności lokalnych w których prowadzi działalność gospodarczą. Kasa działa dla lokalnej społeczności, ale nie obok niej, chce być jej częścią. Aktywność SKOK Wołomin w zakresie ważnych społecznie projektów jest sukcesywnie rozwijana – równolegle do rozwoju samego SKOK.

SKOK w Wołominie rozpoczęła działalność statutową 1 września 1999 r. Obecnie jest drugą co do wielkości Kasą w Polsce. Kasa obsługuje już ponad 85 tys. członków. Prowadzi działalność w 104 oddziałach zlokalizowanych w 10 województwach kraju. Posiada kapitały własne na poziomie blisko 9 proc. przy poziomie 5 proc. wymaganym ustawą. Kasa posiada także 100 proc. rezerw na poczet tzw. złych kredytów zawiązanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów. SKOK Wołomin od listopada 2013 r. objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. To dodatkowe zabezpieczenie dla klientów, zapewniające wypłaty środków gwarantowanych w razie ich niedostępności.