środa, 24 listopad 2021 12:56

Koncern w nowej e-odsłonie

Napisał
Koncern w nowej e-odsłonie fot. PKN Orlen

Czołowy, polski koncern paliwowy uruchomił nową witrynę orlen.pl, wyznaczającą kierunek komunikacji korporacyjnej Grupy Orlen w przestrzeni digitalowej.

Sposób prezentacji i organizacja treści na nowej witrynie zostały zaprojektowane w ten sposób, aby zapewnić użytkownikom maksymalną przyjazność i łatwość nawigacji. Nowością na polskim rynku jest Orlen Design System, opublikowany na zewnętrznej stronie zestaw wytycznych i gotowych komponentów, z których budowane będą kolejne strony internetowe w ramach Grupy Orlen.    

- Jesteśmy nowoczesną firmą, która kreuje rynkowe trendy. Wraz z rozwojem działalności rozwijajmy także narzędzia komunikacji. Strategia Orlen2030, definiująca nowy model funkcjonowania koncernu, stanowiła również fundament dla budowy witryny orlen.pl. Strona jest łatwym w obsłudze przewodnikiem po świecie naszej marki, kierowanym do wszystkich grup odbiorców. Ważnym elementem nowej witryny są treści związane z transformacją energetyczną, odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem. Layout i organizacja treści na orlen.pl budowane były w oparciu o analizy potrzeb użytkowników, z myślą o zapewnieniu im dużej dostępności i intuicyjności obsługi - mówi Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen ds. Komunikacji i Marketingu.

Nowa witryna spełnia standardy WCAG na poziomie AA i jest w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych. Wraz z uruchomieniem nowej witryny koncern zaprezentował innowacyjne rozwiązanie Orlen Design System, opublikowane na ogólnodostępnej stronie ds.orlen.pl. Orlen Design System to kompleksowy zestaw obejmujący gotowe do pobrania komponenty, projekty graficzne, bibliotekę piktogramów i dokumentację opisową, na bazie których budowane będą kolejne strony w ramach Grupy Orlen.

Pierwsze na polskim rynku tak kompleksowe i rozbudowane narzędzie pozwala na spójny rozwój istniejących witryn internetowych, a także efektywną budowę nowych serwisów w ramach Grupy Orlen. Zarówno witryna orlen.pl, jak i Orlen Design System zrealizowane zostały przez firmę doradczą PwC we współpracy z firmą Isobar. Kolejnym etapem rozwoju komunikacji korporacyjnej koncernu w przestrzeni cyfrowej będzie ujednolicenie witryn internetowych spółek, wchodzących w skład Grupy Orlen.