czwartek, 18 listopad 2021 14:48

Porozumienie o współpracy koncernu z Saudyjczykami w zakresie usług serwisowych

Napisał
Porozumienie o współpracy koncernu z Saudyjczykami w zakresie usług serwisowych fot. Leonardo

Saudia Aerospace Engineering Industries (SAEI) i Leonardo podczas ostatniej edycji Dubai Airshow podpisały porozumienie o współpracy, które wzmocni poziom usług serwisowych dla rosnącej floty dwusilnikowych śmigłowców AW139 w Arabii Saudyjskiej.

Dzięki temu porozumieniu, SAEI rozpocznie proces kwalifikacji, aby zostać uznanym za autoryzowane centrum serwisowe Leonardo w Arabii Saudyjskiej dla najlepiej sprzedającego się modelu śmigłowca - AW139 i zapewni podstawową obsługę. MOA uwzględnia również dodanie śmigłowców AW169 i AW609 TiltRotor w przyszłości.

- Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na pierwsze autoryzowane centrum serwisowe Leonardo w Królestwie Arabi Saudyjskiej dla śmigłowców AW139, AW169 i AW609 firmy Leonardo - powiedział kapitan Fahd Hamzh Cyndy, dyr. generalny SAEI. - Jestem przekonany, że nasze wiodące w branży możliwości zapewnią właścicielom i operatorom linii lotniczych łatwy dostęp do niezawodnych, opłacalnych i terminowych usług, umożliwiając im osiągnięcie zwiększonego bezpieczeństwa i wydajności, oferując jednocześnie doskonałą możliwość uzyskania połączeń lotniczych i wygodę dla pasażerów.

Gian Piero Cutillo, dyrektor zarządzający Leonardo Helicopters, powiedział: - Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z SAEI, aby zapewnić rosnącej flocie śmigłowców AW139 w Arabii Saudyjskiej najwyższą jakość usług, na jakie zasługują ich operatorzy, aby zmaksymalizować zalety korzystania z najlepszych na świecie statków powietrznych w swojej kategorii. W pełni podzielamy wspólne wartości i cele dotyczące bezpieczeństwa i efektywności lotów. Wyjątkowe umiejętności i wiedza SAEI w zakresie obsługi technicznej statków powietrznych będą bardzo korzystnie oddziaływać na użytkowanie śmigłowców AW139, tak aby mogły one skutecznie i terminowo służyć społecznościom.

Porozumienie o współpracy jest dowodem długofalowego zaangażowania koncernu Leonardo w regionie i jest zbieżne z jego ukierunkowaniem na poprawę usług wsparcia. Lepszej jakości usługi pomogą zmaksymalizować skuteczność i bezpieczeństwo misji floty śmigłowców z korzyścią dla operatorów, załóg i obsługiwanych społeczności. Firma Leonardo, posiadająca ponad 90 centrów usług w ponad 40 krajach na całym świecie, jest zaangażowana w świadczenie wiodących, kompleksowych usług wsparcia i dostarczanie szkoleń, które zapewniają operatorom niespotykane dotąd korzyści pod względem bezpieczeństwa, jakości, skuteczności, kosztów i zrównoważonego rozwoju, co stanowi podstawę planu strategicznego Leonardo BeTomorrow 2030.

AW139, najważniejszy na świecie program śmigłowcowy od czasu certyfikacji w 2004 r. i najlepiej sprzedający się typ śmigłowca w swojej kategorii, do tej pory odnotował zamówienia na ponad 1200 sztuk od ponad 290 klientów w ponad 70 krajach. Ten typ śmigłowca odniósł niezwykły sukces na Bliskim Wschodzie z ponad 150 maszynami w służbie w całym regionie dla szerokiego zakresu misji, w tym transportu korporacyjnego, ratownictwa medycznego, misji poszukiwawczo-ratowniczych, pilnowania porządku publicznego, transportu morskiego i misji rządowych.

SAEI jest obecnie wiodącym dostawcą rozwiązań technicznych dla lotnictwa w regionie Królestwa Arabii Saudyjskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, mającym ponad 60 lat doświadczenia i ponad 4200 wysoko wykwalifikowanych i wyszkolonych profesjonalnych pracowników. SAEI posiada certyfikaty GACA, FAA, EASA i kilku innych organów regionalnych i międzynarodowych.