piątek, 19 listopad 2021 16:24

e-Spotkania z książką - Ziemkiewicz: „Strollowana Rewolucja”

Napisał
Rafał Ziemkiewicz Rafał Ziemkiewicz Fot. Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49015047

We wtorek, 23 listopada o godz. 18:00 Fundacja XBW Ignacego Krasickiego serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie online z Rafałem Ziemkiewiczem. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „e-Spotkania z książką”.

Na spotkaniu Rafał Ziemkiewicz opowie o swojej najnowszej publikacji – „Strollowana Rewolucja”. 

Jak określa to autor: - Wychowany w wierze, że Zachód to ostoja wolności i demokracji, w najbardziej pijanym widzie nie wyobraziłbym sobie, że ledwie trzydzieści lat po tym, jak komunistyczna zaraza haniebnie wygasła w swym kacapskim mateczniku, opanuje ona umysły Zachodu - „wolnego świata”, jak nazywało się go za moich czasów.

Zdaniem Ziemkiewicza: Nie sztuka czuć, że świat się psuje czy wariuje, nie sztuka zauważyć, że nadchodzi koniec świata, sztuka ten koniec świata przeżyć, zrozumieć i w świecie kolejnym znaleźć to, co będzie dobre, co da się wykorzystać i co trzeba rozwijać.

„W zalewie informacji o rewolucyjnych zmianach, pandemicznych restrykcjach, politycznych przewrotach, ulicznych zamieszkach, obalaniu pomników i stawianiu nowych, potępianiu tego, co do niedawna było święte i uznawaniu za świętości tego, co do niedawna otaczano pogardą albo lekceważeniem - ustalić, co jest skutkiem, a co przyczyną” - uważa autor „Strollowanej Rewolucji”.

Co więcej, rewolucji, udanych i nie, mieliśmy w dziejach jeszcze więcej, niż końców świata. Wydaje się więc, że z takim materiałem porównawczym intelektualiści powinni tę dzisiejszą rozebrać na czynniki pierwsze i objaśnić bez żadnego problemu, błyskawicznie. A jednak jakoś nie potrafią - dodaje.

- Moim zdaniem dlatego, że tym razem mamy do czynienia z rewolucją, mimo wszelkich pozorów, zupełnie inną, bezprecedensową. Strollowaną - stwierdza na zakończenie Rafał Ziemkiewicz.
Transmisja wydarzenie odbędzie się na kanałach social media Fundacji: YouTube: https://youtu.be/aDw4QasreZE Facebook: https://fb.me/e/2bZV9LxKB