wtorek, 23 listopad 2021 13:41

Praca zdalna w woj. zachodniopomorskim tylko dla zaszczepionych

Napisał
Praca zdalna w woj. zachodniopomorskim tylko dla zaszczepionych fot. freeimages.com

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zdecydował, że w obliczu wzrostu zachorowań na COVID-19 umożliwi urzędnikom pracę zdalną.

Dotyczy to jednak tylko osób zaszczepionych - poinformował portal proto.pl powołując się na businessinsider.com.pl („Praca zdalna tylko dla zaszczepionych…”).

Niezaszczepieni bowiem mają twierdzić, że koronawirus nie istnieje, więc nie mają się czego bać - wynika z tweeta Anety Łuczkowskiej z RMF FM, która podała informację o zarządzeniu urzędu. Informację potwierdził marszałek województwa, który wskazał, że w ten sposób chce, by pracownicy mogli lepiej chronić przed zakażeniem siebie i swoich najbliższych.

„Wobec braku reakcji rządu na szalejącą się pandemię podjąłem kroki umożliwiające zaszczepionym pracownikom urzędu zwiększenie ochrony własnej i najbliższych” – napisał na Twitterze Olgierd Geblewicz, cytując wpis dziennikarki.

Business Insider Polska dodaje, że coraz więcej urzędów w Polsce przechodzi na pracę zdalną. Jak czytamy, w części z nich decyzja wynika z profilaktyki, a w innych jest skutkiem zakażeń wśród pracowników.