wtorek, 07 grudzień 2021 12:23

Pośrednicy w wyszukiwaniu pracy dla obcokrajowców wchodzą na giełdę

Napisał
Pośrednicy w wyszukiwaniu pracy dla obcokrajowców wchodzą na giełdę fot. Personnel Service

Wiodąca spółka w zakresie zatrudniania osób z zagranicy oraz wiodąca firma outsourcingowa w Polsce, chcą zadebiutować na NewConnect.

W tym celu spółka Personnel Service (PS) zawarła porozumienie z Grupą Trinity. Pierwszym krokiem dla firmy będzie podwyższenie kapitału w wysokości 15-25 mln zł jeszcze w grudniu br. Następnie, najpóźniej w styczniu 2022 r., notowana na NewConnect Grupa Trinity nabędzie 100 proc. akcji PS i jednocześnie wyemituje akcje, które obejmą wszyscy akcjonariusze PS (w tym inwestorzy pozyskani w trakcie grudniowego roadshow), proporcjonalnie do akcji posiadanych w PS. Po tej transakcji Grupa Trinity zmieni nazwę i działać będzie pod firmą Personnel Service.

PS na co dzień współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym głównie automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Obecnie przychody netto firmy sięgają prawie 600 mln zł, a zysk EBITDA to 18 mln zł. Spółka spodziewa się dynamicznego wzrostu w ciągu najbliższych kilku lat. Sprzyjać temu będzie rozwój produkcji przemysłowej w Polsce, która wciąż jest najważniejszym rynkiem dla PS, korzystne położenie geograficzne naszego kraju, a także wieloletnie doświadczenie w HR zarówno akcjonariuszy, jak i menedżerów spółki.

- Liczymy na to, że już w przyszłym roku kapitalizacja naszej firmy sięgnie 1 mld zł. Rynkowa wycena przedsiębiorstwa jest zresztą jednym z powodów, dla których udajemy się na giełdę. To będzie najbardziej miarodajna ocena naszej ciężkiej pracy. Giełda daje ponadto łatwiejszy dostęp do finansowania, co wobec mocnego wyjścia spółki na rynki zagraniczne  może mieć już wkrótce ogromne znaczenie. Tylko w mijającym roku dokonaliśmy ekspansji w Europie wchodząc na rynki Niemiec, Francji, Belgii, Holandii oraz Finlandii. Ze względu też na dynamiczny rozwój spółki odrzuciliśmy wcześniej rozważany model wejścia na parkiet tradycyjną drogą, bo trwałby on zbyt długo. Stąd wybór wariantu z Grupą Trinity w roli głównej - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Personnel Service SA.

Proces wejścia na NewConnect Personnel Service zacznie od przeprowadzenia emisji, dzięki której pozyska 15-25 mln zł. Wkrótce rozpocznie się roadshow.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt na Ukrainie, w który zaangażujemy się będąc członkiem konsorcjum z francuską firmą TLScontact. Chodzi o wsparcie dla polskich konsulatów przy wydawaniu wiz dla Ukraińców, chcących przyjechać do naszego kraju. Taka pomoc jest niezbędną wobec ogromnej liczby pracowników ze Wschodu, którzy przybywają do Polski. Chodzi bowiem o nawet 1 mln osób rocznie. Jesteśmy już gotowi do podpisania z Ambasadą RP w Kijowie kontraktu na obsługę wizową pracowników z Ukrainy - mówi Hanczarek.

PS planuje utworzyć na Ukrainie 18 centrów wizowych, w których pracować będzie ok. 500 osób.

NewConnect to pierwszy giełdowy przystanek dla PS. Od razu po sfinalizowaniu transakcji, spółka rozpocznie przygotowania do przejścia na główny rynek GPW. - Później przyjdzie pewnie czas na wejście na zagraniczne giełdy, bo notowanie na nich to także paszport do zachodnioeuropejskich rynków, co jest naszym długookresowym celem - podsumowuje Krzysztof Inglot, założyciel PS.