wtorek, 07 grudzień 2021 13:59

Nowe Centrum Serwisowo-Logistyczne Śmigłowców w Brazylii z gotowością operacyjną

Napisał
Nowe Centrum Serwisowo-Logistyczne Śmigłowców w Brazylii z gotowością operacyjną fot. Leonardo

Nowe Centrum Usług i Logistyki zbudowane na obszarze 80 tys. mkw. w Itapevi, znajdujące się 30 km od São Paulo w Brazylii, może pomieścić do 20. śmigłowców jednocześnie dla usług wsparcia.

Centrum zrealizowane przez koncern Leonardo umożliwia 50-procentową rozbudowę zdolności w porównaniu z dotychczasowymi zdolnościami w zakresie utrzymania w Brazylii, co może przyczynić się do dalszego zwiększenia możliwości wsparcia operatorów w Brazylii i Ameryce Łacińskiej.

Ponad 500 śmigłowców Leonardo lata dziś w Ameryce Łacińskiej, w tym 190 w Brazylii, gdzie realizują szeroki zakres misji - transport VIP/korporacyjny i transport VVIP, transport morski, zadania ratownicze, pilnowanie porządku publicznego czy gaszenie pożarów i zadania wojskowe.

Koncern Leonardo zrobił kolejny krok w celu wzmocnienia poziomu usług wysokiej jakości, wspierających operatorów śmigłowców w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, dzięki gotowości operacyjnej swojego całkowicie nowego Centrum Usług i Logistyki z siedzibą w Itapevi, zlokalizowanego 30 km od São Paolo. Jest to wynik inwestycji o wartości ok. 9 mln euro.

500 śmigłowców Leonardo, różnych modeli, używanych do szerokiego zakresu zastosowań jest obecnie w służbie w całej Ameryce Łacińskiej, z czego 190 znajduje się w Brazylii, a 120 z nich w São Paolo.

Przewiduje się, że w nowej lokalizacji będzie obsługiwanych rocznie do 370. statków powietrznych, z potencjałem dalszej rozbudowy. Misje realizowane przez śmigłowce Leonardo w całym regionie obejmują transport VIP/korporacyjny i VVIP (ponad 220 maszyn to prawie 25 proc. światowej floty śmigłowców VIP firmy Leonardo), transport morski, misje ratownicze, pilnowanie porządku publicznego, gaszenie pożarów, misje wojskowe. Najbardziej popularne typy to jednosilnikowy AW119, lekki dwusilnikowy AW109, pośredni dwusilnikowy AW139, a ostatnio także pośredni dwusilnikowy AW169. AW189 wprowadził nowe zdolności w regionie, wspierając przemysł energetyczny.

W ostatnich latach, stały wzrost w regionie, wraz z wprowadzeniem wszystkich nowych modeli dla transportu VIP, bezpieczeństwa, usług publicznych i transportu morskiego, oznacza, że ten najnowszy rozwój usług pozwoli Leonardo spełniać tam zmieniające się wymagania.

Nowe Centrum Usług i Logistyki w Itapevi, to dowód długofalowego zaangażowania koncernu Leonardo w regionie i dostosowanie jego działania do większej koncentracji na zapewnianiu wsparcia i bliskości z operatorami. Zwiększony poziom usług pomoże w maksymalizacji skuteczności i bezpieczeństwa misji floty śmigłowców z korzyścią dla operatorów, załóg i obsługiwanych społeczności. Firma Leonardo, posiadająca ponad 90. centrów usług w ponad 40. krajach na całym świecie, jest zaangażowana w świadczenie wiodących, kompleksowych usług wsparcia i szkoleń, które zapewniają operatorom niespotykane dotąd korzyści pod względem bezpieczeństwa, jakości, skuteczności, kosztów i zrównoważonego rozwoju, co stanowi podstawę planu strategicznego Leonardo Be Tomorrow 2030.