piątek, 24 grudzień 2021 12:22

Wspólnie z PCK wspierają potrzebujących. Przekazują im świąteczne paczki

Napisał
Wspólnie z PCK wspierają potrzebujących. Przekazują im świąteczne paczki fot. Circle K

Circle K razem z Polskim Czerwonym Krzyżem wspiera potrzebujących przy okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Przez cały grudzień trwa świąteczna akcja PCK pod hasłem Czerwonokrzyska Gwiazdka. Wolontariusze PCK dostarczają świąteczne paczki, w których w tym roku znajdą się m.in. produkty spożywcze przekazane przez sieć stacji paliwowych Circle K (dawny Statoil). Pomoc od niej trafi do potrzebujących na terenie woj. mazowieckiego.

Sieć okazuje wsparcie najbardziej potrzebującym, które szczególnie ważne jest w okresie zbliżającego się Bożego Narodzenia i trwającej pandemii. Wolontariusze PCK w całym kraju przygotowali 10 000 paczek, w części z nich znajdują się produkty spożywcze ze sklepów Circle K. Pomoc trafi do osób potrzebujących wsparcia, między innymi do osób starszych, samotnych, wielodzietnych rodzin i podopiecznych organizacji. Świąteczne paczki z produktami od sieci zostaną przygotowane i przekazane całkowicie nieodpłatnie potrzebującym na terenie woj. mazowieckiego. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy PCK, paczki zostaną dostarczone osobom potrzebującym bezpośrednio do ich mieszkań, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

- Mamy nadzieję, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, naznaczonym trwającą pandemią, przekazane przez nas wsparcie sprawi, że dla wielu osób okres świąt będzie choć odrobinę łatwiejszym czasem i pozwoli na trochę radości. Chcemy pokazać, że osoby te nie są same, że o nich pamiętamy i jesteśmy gotowi pomagać - mówi Michał Ciszek, prezes Circle K Polska.

- Każdego roku Polski Czerwony Krzyż przygotowuje przed Świętami paczki dla podopiecznych. Pandemia i wzrost cen spowodował, że tych osób wymagających wsparcia jest coraz więcej, dlatego bardzo dziękujemy za wsparcie Circle K, które zostało przekazane do Mazowieckiego Oddziału PCK. Pozwoli nam to na zwiększenie ilości paczek dla seniorów i rodzin - mówi Honorata Krzywoń, dyr. Mazowieckiego Oddziału PCK.

Wspólne działanie z PCK w ramach tej akcji to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sieć z PCK. W listopadzie firma przekazała bony paliwowe PCK, dzięki czemu wsparcie w postaci pakietów pomocowych i przedmiotów pierwszej potrzeby, przekazanych przez darczyńców, a także środków medycznych i wsparcia medycznego mogło dotrzeć do potrzebujących, dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią. Organizacje długofalowo współpracują przy projekcie Drogowe ABC, edukującym dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w zeszłym roku niosły wsparcie dla seniorów, przekazując im w okresie świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia paczki żywnościowe. Firma wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, przekazując środki na Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.