poniedziałek, 03 styczeń 2022 16:05

Laureaci 51. edycji raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Napisał
Damian Kuraś Damian Kuraś fot. ISBNews.TV

Znamy już laureatów 51. edycji raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). To najstarszy w naszym kraju i największy magazyn poświęcony tej tematyce.

- Laureatami 51. edycji są: Platforma Przemysłu Przyszłości i Carrefour Polska - mówi Damian Kuraś, dyr. Instytutu ESG agencji ISBNewsTV.

W tej edycji Raportu CSR Społeczna Odpowiedzialność Biznesu Kuraś napisał m.in., że „ESG jest pojęciem stosunkowo nowym, jednak już zdołało mocno zaznaczyć swoją obecność w świecie biznesu, szczególnie wśród menedżerów dużych firm. Zapewne z czasem, podobnie jak to miało miejsce w przypadku CSR, zacznie się ono stopniowo zadomawiać w mniejszych przedsiębiorstwach”.

- Zarazem wiele średnich i małych przedsiębiorstw już prowadzi działania mieszczące się w założeniach ESG, ponieważ takie są oczekiwania na przykład lokalnych społeczności - dodał Kuraś.

- (…)Rozwojowi wiedzy na pewno przysłużą się też takie wydarzenia jak I Kongres ESG. Wiedza, jej praktyczne zastosowanie oraz popularyzowanie mają fundamentalne znaczenie, bo o rozwoju i upadku cywilizacji decydowały dwa elementy. Pierwszym, do niedawna niezależnym od człowieka, były zmiany klimatyczne. Drugim była wiedza, czyli nauka i innowacyjność. Teraz musimy zadbać o obydwa, czemu służy idea ESG - stwierdził na zakończenie Damian Kuraś.

Zachęcamy do przeczytania elektronicznej wersji raportu, który dostępny jest w linku poniżej.

51. edycja raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)
Agencja ISBnews jest patronem medialnym raportu.