środa, 12 styczeń 2022 16:15

Popularna sieć z paczkomatami wewnątrz sklepów

Napisał
Samoobsługowy sklep Żabki Samoobsługowy sklep Żabki fot. Żabka Polska

W styczniu InPost zaczął wdrażać pilotaż nowej formy dostarczania paczek klientom Żabek dzięki paczkomatom InDoor umieszczanym we wnętrzach sklepów.

- Jeśli to się sprawdzi, usługa będzie wprowadzana szeroko - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Nie wiadomo, gdzie i ile docelowo ma stanąć paczkomatów InDoor, lecz pewne jest, że pierwsze umowy na tę usługę już zostały podpisane.

- Nic więcej nie zdradzę ponad to, że Żabka i InPost rozpoczęły pilotaż, w ramach którego w wybranych sklepach sieci pojawiły się paczkomaty InPost typu InDoor. Obie firmy będą wspólnie, dla zwiększenia wygody klientów, rozwijać usługę nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci Żabka, co zwiększy jej dostępność w całej Polsce - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu.

Paczkomaty zostały „dostosowane do potrzeb sieci convenience”. - Chodzi o to, by w pełni uzupełniały portfolio oferowanych w Żabce usług. Przesyłki InPost będzie można odebrać również w tradycyjnej formule przy kasie - zapowiada Kądziołka.

Paczkomaty typu InDoor zaczęły pojawiać się w Polsce jesienią 2020 r. Od tej chwili maszyny są stawiane w biurowcach, blokach galeriach handlowych i innych obiektach usługowych i mieszkalnych.

Żabka już latem 2020 r. rozpoczęła przygotowania do wprowadzenia u siebie własnych, wewnętrznych automatów do odbioru paczek. Pierwszą z nich pilotażowo uruchomiono w Poznaniu w lipcu 2020. - To rozwiązanie nie tylko pozwala nam na usprawnienie procesu odbioru i zwrotów przesyłek, ale także znacznie przyspieszy obsługę klientów odwiedzających nasze sklepy. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest również to, że nie wymaga dużo miejsca i może być zaadoptowane w niemal całej sieci naszych sklepów - mówiła wówczas Anna Grabowska, wiceprezes Żabka Polska.

Jak sprawdzają się takie maszyny - nie wiadomo. Sieć nie informuje też, jak rozwija się proces ich stawiania - stwierdzają wirtualnemedia.pl.