piątek, 28 styczeń 2022 12:04

Nowy magazyn na terenie Łodzi

Napisał
Nowy magazyn na terenie Łodzi fot. Cushman&Wakefield

5380,8 mkw. w magazynie i 216,60 mkw. w biurze wynajęła w łódzkim Central European Logistics HUB, zrealizowanym przez Panattoni, polska firma Completio działająca w zakresie logistyki i łańcuchów dostaw.

Completio to firma oferująca kompleksowe i bezpieczne rozwiązania magazynowe. Usługi, które powierzają jej klienci, koncentrują się wokół transportu towarów i rozmieszczaniu ich w magazynie. Firma posiada system podglądu zdarzeń od momentu rozładunku do czasu przekazania przesyłek firmie transportowej, co ułatwia kontrolę pracy magazynu. W zakresie obowiązków Completio znajduje się również obsługą zwrotów i reklamacji i utrzymywanie kontaktów z klientem za pośrednictwem infolinii, chatu oraz poczty e-mail.

- To nasza druga transakcja w ramach magazynu zlokalizowanego w parku European Logistics HUB w Łodzi. Łącznie Completio zajmuje już ok. 16.000 mkw. - komentuje Kamil Żach, Associate w Cushman&Wakefield.

Central European Logistics Hub, to tworzony przez nas największy w Europie kompleks logistyczny o planowanej powierzchni ponad 600 tys. mkw. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Jędrzejowskiej w Łodzi, tuż przy A1 - jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Hub oddalony jest zaledwie 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2 - komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattonii.

Panattoni jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku działalności, czyli od 2005 r., firma zrealizowała w Polsce projekty magazynowe i produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 9 mln mkw. Przez dostarczanie wielofunkcyjnych budynków magazynowych dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, firma wspiera rozwój lokalnego biznesu, a zakupując grunty w całej Polsce, zabezpiecza najbardziej strategiczne lokalizacje. Panattoni pełni dla swoich klientów rolę doradcy na każdy etapie procesu inwestycyjnego.

- Ta powierzchnia magazynowa stanowi kolejny ważny krok w rozwoju Completio. Każdego miesiąca z naszych usług korzysta coraz więcej klientów, toteż zapotrzebowanie na wysokojakościową przestrzeń do składowania towarów nieustannie rośnie. Completio pomaga sklepom internetowym i innym firmom wysyłającym towary do klientów w zarządzaniu całym procesem logistycznym - komentuje Piotr Piaskowski, prezes Completio sp. z o.o.