środa, 09 luty 2022 13:00

Nowa kampania producenta znanego kremu

Napisał
Nowa kampania producenta znanego kremu fot. Grupa Ferrero

Teraz każdy może stać się twarzą marki i trafić na etykietę słoika kremu Nutella. Wystartowała bowiem kampania Nutella Unique Smile.

Ma wywołać uśmiech u nabywców kremu, a jej autorzy chcą zatrzymać go na dłużej, dzięki możliwości zamawiania personalizowanych etykiet z własnym uśmiechem kupujących ten produkt.  

- Optymizm to jedna z najważniejszych wartości marki Nutella, a jego wyrazem jest uśmiech. Wiemy, że uśmiech każdego z naszych konsumentów jest niepowtarzalny dlatego stworzyliśmy specjalną limitowaną serię uśmiechniętych słoików kremu Nutella. Każdy słoik jest inny, a w ramach limitowanej edycji przygotowaliśmy ich ponad 2 miliony. W projektowaniu tak dużej liczby unikalnych etykiet pomagała nam sztuczna inteligencja - tłumaczy Łukasz Sasin, Country marketing manager kategorii Nutella.  

Etykieta każdego ze słoików zaprojektowanych w ramach limitowanej edycji różni się od pozostałych kompozycją elementów graficznych, a jego wyjątkowość potwierdza unikalny numer.

Z okazji startu kampanii, producent kremu rozpoczyna także promocję konsumencką, podczas której każdy z miłośników kremu Nutella produkowanego przez Grupę Ferrero, będzie mógł na stronie internetowej marki - nutella.pl - w prosty sposób wygenerować etykietę z własnym uśmiechniętym zdjęciem. Producent zajmie się drukiem i wysyłką, a klienci będą mogli cieszyć się niepowtarzalną pamiątką.

- Kampania Nutella Unique Smile promuje najważniejszą wartość dla Grupy Ferrero - czyli radość. Każdy uśmiech jest tak samo piękny, każdy się liczy. Promujemy tę wartość już od 30 lat istnienia Ferrero w Polsce. Ten rok, w związku z jubileuszem, jest dla nas szczególny, chcemy się więc dzielić z naszymi klientami, tym, co najlepsze - uśmiechem - przekonuje Beta Dziekanowska, Menadżerka ds. relacji instytucjonalnych i komunikacji korporacyjnej w Grupie Ferrero w Polsce.

Kampania wystartowała 07.02.2022 i jest prowadzona przy użyciu reklamy TV, nośników OOH, oraz wsparcia w internecie i mediach społecznościowych. Koncepcję promocji Grupa Ferrero przygotowała wspólnie z agencjami Hand Made i Arvato, a za plan wsparcia medialnego odpowiada Vizeum.