poniedziałek, 14 luty 2022 14:10

Hordyński: Wszystkich traktujemy poważnie. Tam warto wysłać swoje CV

Napisał
Ryszard Hordyński Ryszard Hordyński fot. azir.edu.pl

Technologie informatyczne rozwijają się w szybkim tempie. Wszelkie kierunki studiów związane  z informatyką oraz kierunki pokrewne są bardzo atrakcyjne. Nie tylko w kontekście przyszłości, ale także tego, co obecnie liczy się na rynku pracy.

Dla platformy Akademia Zarządzania i Rozwoju wypowiedzi udzielił Ryszard Hordyński, dyr. ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

- Jesteśmy firmą wszechstronną, więc zatrudniamy ludzi bezpośrednio po studiach i takich już z doświadczeniem - mówi dyr. Ryszard Hordyński. - Jest ogromny niedobór specjalistów: informatyków, projektantów, analityków danych. (…)Staramy się współpracować z uczelniami na etapie, kiedy młodzi są jeszcze na studiach. Pomagamy im zdobywać certyfikaty, dostarczamy laboratoria. Staramy się działać tak, żeby uczestniczyli w różnych warsztatach, żeby byli lepiej wykształceni i lepiej sobie w tym świecie poradzili. A finalnie znaleźli lepszą pracę - o zatrudnieniu w Huawei Polska opowiada dyrektor ds. strategii i komunikacji.

Ponadto dyr. Hordyński odpowiada na pytania: Dlaczego warto wysłać tam swoje CV? A także:

  • Czy Huawei Polska zatrudnia wyłącznie umysły ścisłe?
  • Dlaczego w Huawei Polska nie zaczyna się od stażu?

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska, od ponad 20. lat związany jest z branżą IT i telekomunikacją. Absolwent informatyki na Politechnice Warszawskiej.

Był m.in. dyrektorem w Computerland, zajmował się techniczną strategią Orange Polska, a potem pracował w firmie doradczej A.T. Kearney. Był również m.in. członkiem zarządu Inea odpowiedzialnym za działalność operacyjną, a następnie dyrektorem ds. e-commerce w Żabka Polska. W 2016 r. trafił do administracji publicznej: był wiceprezesem spółki Aplikacje Krytyczne oraz pełnomocnikiem ministra finansów ds. informatyzacji, później doradcą w Ministerstwie Cyfryzacji. Następnie pracował jako dyrektor zarządzający w spółce BGK Nieruchomości.

Całość wypowiedzi dyr. Hordyńskiego pod linkiem: https://azir.edu.pl/wyklad/wszystkich-traktujemy-powaznie-tam-warto-wyslac-swoje-cv/
Powiązane wykłady: Jak nauka może wspierać biznes we wdrażaniu strategii ESG?