środa, 23 luty 2022 09:45

Discovery: W Polsce obowiązują te same standardy etyczne, co w innych krajach, w których prowadzimy działalność

Napisał
siedziba TVN w Warszawie siedziba TVN w Warszawie fot. wikimedia/pl.wikipedia/Adam Grycuk

Ostatnio portal wirtualnemedia.pl spytał największe polskie media o podejmowane przez nie kroki dla ochrony swoich pracowników przed mobbingiem. Jak się okazało, w ostatnich latach zgłaszano pojedyncze przypadki nieprawidłowości.

TVN Grupa Discovery podkreśla, że funkcjonujące w spółce mechanizmy przeciwdziałające niepożądanym zachowaniom „stanowią swego rodzaju rynkowy wzór”. Firma nie zdradza, ile ostatnio rozpatrywała spraw dotyczących mobbingu i czy w związku z potwierdzonymi przypadkami rozstała się z jakimś pracownikiem bądź współpracownikiem - informują wirtualnemedia.pl.

A jak wygląda sytuacja w TVN? - TVN Grupa Discovery działa według zasad globalnego Kodeksu Etyki, to jest w oparciu o najwyższe standardy etyczne. Jesteśmy organizacją międzynarodową, a TVN jest integralną częścią Discovery, dlatego w Polsce obowiązują te same standardy etyczne, co w innych krajach, w których prowadzimy działalność. W spółce obowiązuje również polityka w zakresie zachowań niepożądanych - informuje biuro prasowe TVN Grupa Discovery. Biuro podkreśla, że wdrożone mechanizmy funkcjonują sprawnie jako efekt wieloletnich doświadczeń, sprawdzonych w praktyce. - Stanowią swego rodzaju rynkowy wzór - dodaje.

- Prowadzimy również linię zaufania Discovery Ethics Point. Można z niej skorzystać wykonując bezpłatne połączenie na dedykowany dla Polski numer telefonu lub wypełniając formularz na stronie internetowej. Infolinia jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Działa w języku polskim i umożliwia kontakt anonimowy - zaznacza biuro prasowe TVN.

Nie informuje ono jednak, ile w ostatnich latach było rozpatrywanych spraw o mobbing w TVN oraz czy z powodu potwierdzonych zarzutów o mobbing spółka rozstała się z kimś w tym czasie.