piątek, 25 luty 2022 21:37

O Olimpiadach Specjalnych z Pierwszą Damą

Napisał
O Olimpiadach Specjalnych z Pierwszą Damą fot. free-images.com/Pixabay

Olimpiady Specjalne dbają o rozwój sportowych aktywności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stowarzyszenie organizuje treningi i zawody, a przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie jak i społecznie: uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej otwarci i pewni siebie.

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych przygotowują się do letnich zawodów. O XII edycji rozgrywek oraz o ostatnich aktywnościach ze strony Olimpiady Specjalne Polska Małżonka Prezydenta rozmawiała z dyrektor organizacji, Joanną Styczeń-Lasocką - poinformował portal prezydent.pl.

Agata Kornhauser-Duda od lat wspiera Olimpiady swoim patronatem honorowym oraz spotyka się ze sportowcami. Podczas inauguracji X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk w 2020 r. Pierwsza Dama przypominała, że rywalizacja sportowa jest także okazją do tego, żeby „pokonać swoje słabości i ograniczenia oraz odnieść sukces na miarę własnych możliwości, a dzięki temu zainspirować innych do tego samego”. 

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbędą się w pięciu miejscowościach: Rybniku, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Kielcach. Zawodnicy już doskonalą swoje umiejętności pod okiem trenerów. Obecnie Olimpiady Specjalne reprezentują ponad 17,5 tysiąca aktywnych zawodników w 26. dyscyplinach.

Agata Kornhauser-Duda rozmawiała też z Joanną Styczeń-Lasocką o przyszłorocznych światowych igrzyskach w Berlinie oraz o działalności ruchu, który prowadzi również programy włączające dla młodych sportowców, rodzin oraz programy integracyjne.