czwartek, 10 marzec 2022 12:20

Klub Kobiet Rynku Finansowego

Napisał
Klub Kobiet Rynku Finansowego fot. free-images.com/Pixabay

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne i promocyjne dotyczące  m.in. równości płci.

Jedną z inicjatyw jest stworzenie wraz z Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz CFA Society Poland „Klubu Kobiet Rynku Finansowego”.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet warto spojrzeć na rynek kapitałowy z perspektywy obecnych tam pań. Sama Giełda też jest kobietą, nie może więc dziwić zaangażowanie GPW na rzecz równości i różnorodności w biznesie.

- Jako kluczowy uczestnik rynku kapitałowego, Giełda od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne i promocyjne dotyczące kwestii społecznych, w tym również te dotyczące równości płci. Równoważenie pozycji kobiet i mężczyzn w życiu gospodarczym kraju, w tym na rynku kapitałowym, ma kluczowe znaczenie w wymiarze społecznym, ale jest równie istotne także dla zrównoważonego rozwoju i wzrostu gospodarczego - mówi Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

- Najnowszy raport firmy Deloitte pokazał, że w co ósmej spółce notowanej na GPW funkcję przewodniczącej rady nadzorczej pełni kobieta. Jeszcze cztery lata wcześniej odsetek ten był o blisko 3% niższy - podkreśla.

W ramach wsparcia działań na rzecz równości i różnorodności w biznesie, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie już po raz kolejny włącza się w inicjatywę „Ring The Bell for Gender Equality” stworzoną przez United Nations Global Compact. Temat przewodni tegorocznej edycji to: „Równość płci dziś dla zrównoważonego jutra”.