piątek, 11 marzec 2022 12:27

Karetka z pełnym wyposażeniem dla Kliniki Uniwersyteckiej we Lwowie

Napisał
Karetka z pełnym wyposażeniem dla Kliniki Uniwersyteckiej we Lwowie fot. Grupa Lux Med

Szpital Swissmed z Gdańska zorganizował zbiórkę środków finansowych, a następnie kupił i wyposażył w niezbędny sprzęt oraz leki karetkę, którą przekazuje Klinice Uniwersyteckiej we Lwowie (dawnej Klinice prof. Rydygiera), współpracującej ze szpitalem od wielu lat.

Dzięki inicjatywie, przyjętej z ogromnym z entuzjazmem przez pracowników, w którą włączyły się też Grupa LUX MED - właściciel Swissmed oraz - poprzez media społecznościowe - wielu darczyńców spoza organizacji, w ciągu kilku godzin udało się zebrać środki i zakupić potrzebną pomoc zgodnie ze specyfikacją przesłaną przez prof. Oresta Lerchuka, szefa Kliniki Uniwersyteckiej we Lwowie.

- Ogrom tragedii w Ukrainie przytłacza nas wszystkich. Kiedy dowiedzieliśmy się, że nasz partnerski szpital we Lwowie wysłał cały swój sprzęt na front i nie może świadczyć usług medycznych dla mieszkańców swojego miast, postanowiliśmy działać. W pomoc zaangażowali się wszyscy ze szpitala Swissmed Grupy LUX MED - personel medyczny i pracownicy administracyjni. Dzięki wspólnej akcji, przy zaangażowaniu miasta Gdańsk, wysyłamy do Ukrainy w pełni operacyjną karetkę wypełnioną po brzegi sprzętem medycznym i lekami. Na granicy odbierze ją szef kliniki uniwersyteckiej szpitala lwowskiego. Mocno wierzymy, że nasz dar uratuje wiele osób. Jesteśmy z Ukrainą! - mówi Roman Walasiński, prezes Swissmed, z Grupy LUX MED.

Patronat nad akcją objęło Miasto Gdańsk.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej Grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów w Polsce.