piątek, 11 marzec 2022 21:08

Praca dla uchodźców z Ukrainy w Żabce i Lidlu

Napisał
Praca dla uchodźców z Ukrainy w Żabce i Lidlu fot. Żabka Polska

Oferty pracy dla uchodźców z Ukrainy czekają w dwóch sieciach marketów spożywczych - poinformował portal wirtualnemedia.pl.

Sieć sklepów Lidl ułatwia znalezienie pracy obywatelom Ukrainy - udostępnia ogłoszenia w języku ukraińskim i oferuje kury polskiego pochodzenia naszym wschodnim sąsiadom. Z kolei Żabka uruchomiła platformę z ofertami pracy w firmie oraz we współpracujących z Żabką spółkach.

Lidl publikuje ogłoszenia rekrutacyjne także w języku ukraińskim, by ułatwić znalezienie zatrudnienia osobom uciekającym przed wojną z Ukrainy. Nowi pracownicy otrzymają także bezpłatne lekcje języka polskiego. Lidl podkreśla, że stawki dla pracowników z Ukrainy będą te same co dla Polaków - na początek w sklepach można liczyć na pensje od 3750 zł brutto do 4600 zł brutto. W magazynach zarobi wahają się między 4350 zł brutto do 4750 zł brutto na początku zatrudnienia. Lidl ma w Polsce ponad 800 sklepów.

Żabka rusza z platformą ofert pracy dla Ukraińców Żabka oferuje pomoc w znalezieniu zatrudnienia obywatelom Ukrainy. W tym celu uruchomiła platformę praca.zabka.pl, która zawiera oferty pracy w firmie oraz we współpracujących z Żabką spółkach. Pracę oferują także franczyzobiorcy prowadzący ponad 8000 sklepów w całej Polsce. Ideą serwisu jest łączenie pracodawców z pracownikami, dlatego docelowo osoby zainteresowane podjęciem pracy będą mogły na niej zamieszczać swoje CV. Uchodźcy z Ukrainy mogą podjąć pracę zarówno w centrach logistycznych sieci Żabka, do których poszukiwani są m.in. kierowcy, operatorzy wózków widłowych czy pracownicy kompletacji, oraz w siedzibie organizacji. Firma zamierza systematycznie dodawać kolejne ogłoszenia. Na platformie sukcesywnie będą się też pojawiały oferty pracy w sklepach Żabka, zamieszczane przez współpracujących z siecią franczyzobiorców.