piątek, 11 marzec 2022 21:14

Także ukraińscy architekci, graficy i kulturoznawcy znajdą u nas zatrudnienie

Napisał
Także ukraińscy architekci, graficy i kulturoznawcy znajdą u nas zatrudnienie fot. wirtualnemedia.pl

Powstaje baza online Projektantki_ci, którą tworzą Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Warszawski oraz Instytut Dizajnu w Kielcach.

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl jest to baza osób i firm z branż kreatywnych, które oferują pomoc w znalezieniu pracy osobom dotkniętym skutkami inwazji Rosji na Ukrainę.

Poszukiwane formy pomocy obejmują pracę na dłuższy czas (dla osób planujących pozostanie w Polsce), pracę dorywczą (dla osób potrzebujących wsparcia i stabilizacji finansowej w czasie pobytu w Polsce), pomoc dla studentów (płatne staże) oraz pracę zdalną (dla osób, które nie chcą lub nie mogą opuścić Ukrainy, a utraciły miejsce zatrudnienia). Informacje zostaną przekazane do instytucji, organizacji, biur i osób prywatnych w Ukrainie - w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki we współpracy z Oddziałem Warszawskim SARP oraz Instytutem Dizajnu w Kielcach będą kierować osoby poszukujące pomocy do konkretnych pracowni lub regionalnych oddziałów SARP oraz IARP. Poszukiwana pomoc obejmuje osoby z różnym wykształceniem, wykonujące różne zawody związane z architekturą (nie tylko projektowanie architektoniczne), wzornictwem, projektowaniem graficznym, projektowaniem mebli, kulturą, itp.