sobota, 19 marzec 2022 12:47

Firmy przyjazne elektromobilności

Napisał
Firmy przyjazne elektromobilności fot. Fundacja Czyste Powietrze

Ranking firm i instytucji w Polsce przyjaznych elektromobilności ma na celu pokazanie przedsiębiorcom, że warto wymieniać flotę firmowych aut na elektryczne. Ranking realizowany jest przez Fundację Czyste Powietrze w ramach kampanii Elektromobilność - Zielone Światło dla Klimatu.

Celem rankingu jest wyróżnienie instytucji i przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na wymianę swojej floty na auta elektryczne.

Ranking będzie dostępny online na stronie togetair.eu, a laureaci zostaną zaprezentowani podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, który odbędzie się 20-21-22 kwietnia br. Udział w rankingu jest bezpłatny.

- Zapraszamy do zgłoszenia się do rankingu. Chcemy pokazać, że rozwój elektromobilności jest dostępny w każdego rodzaju działalności i że opłaca się on nam wszystkim, zarówno w krótszej, jak i w długofalowej perspektywie. Liczymy, że Przedsiębiorcy, którzy zgłoszą się do rankingu będą przykładem dla innych, wahających się jeszcze przedsiębiorców, że jednak warto wymieniać flotę firmową na elektryczną - komentuje Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.

Do udziału w rankingu firm najbardziej przyjaznych elektromobilności i zaangażowanych w rozwój zeroemisyjnego transportu może zgłosić się każda firma bądź instytucja, która ma w swojej flocie samochody w pełni elektryczne lub hybrydy PHEV oraz stosuje rozwiązania elektromobilne w codziennej działalności biznesowej.

W marcu realizowana będzie kampania informacyjna o naborze do rankingu. Od 30.03.2022 r. do 15.04.2022 nastąpi analiza zgłoszeń i opracowanie raportu. Zwycięzcy rankingu zostaną ogłoszeni i docenieni podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022 w trakcie panelu poświęconego tematyce elektromobilności 20-22 kwietnia br. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez partnerów Szczytu oraz relacjonowane przez zaproszone media.

Ranking zostanie zaprezentowany w formie raportu podsumowującego korzyści z posiadania floty aut elektrycznych w firmie, przedstawiającego metodologię, kluczowe wnioski i laureatów. Będzie dostępny online na stronie https://togetair.eu/elektromobilnosc

Partnerzy kampanii: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Czyste Powietrze, Fundacja Pozytywnych Idei, TOGETAIR